Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesítmény növeléssel a...

Teljesítmény növeléssel a fogyasztás csökken?

Figyelt kérdés

A kérdés jelentősége az lenne, hogy ha pl egy 1.3 cm3 autónak 7-8 liter a fogyasztása tegyük fel azért mert az a motor gyenge az autó méretéhez és súlyához képest, akkor a fogyasztás csökkenthető e ha teszünk bele sportlégszűrőt és egy másik kipufogó rendszert? Vagy egyéb ilyen apróságokat.


Úgy tudom ezek dobnak pár %-ot az autó teljesítményéhez, viszont azt nem tudom, hogy amennyivel erősebb is lesz a gép, annyival is többet eszik majd? Vagy pont csökken a fogyasztás mert azt a súlyt már könnyebben húzza mint azelőtt? Bocs a bonyolult kérdésért.



2012. ápr. 28. 19:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Csak az az érdekes, hogy egy Opel Astra F 1.4ccm 60 Le változat is pont olyan súlyú mint a Lancer (a Lancer amúgy 75 Le). Akkor az Opel miért is eszik kevesebbet? Gondolom erre a válasz az, hogy a Micsuba és az Opelba más-más motor van nem? Tehát kicsit érdekes szerintem.
2012. ápr. 29. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!