Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent a felni et merete/s...

Mit jelent a felni et merete/szama? Illetve ha en peremes felnit szeretnek mondjuk 10cm es peremmel azt hogyan tudom merni illetve hogyan meretezik?

Figyelt kérdés
A peremes felnit összefüggesbe lehet hozni a 2-3reszes felni szettekkel ezek mit takarnak hogy 2-3 reszes felni?
2012. ápr. 28. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ET érték a a felni mértani közpsíkja és a felvekvési sík közötti távolság milliméterben.

Minél nagyobb az ET értéke, annál beljebb kerül kerék.

A több részből álló felniket szét lehet szedni a gumiszereléshez, csavarok fogják össze.

2012. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az et szám határozza meg hogy mennyire jön ki az agytól. Minél kisebb az et szám annál kijjebb jön a kerékjáratban/ból. A 2-3 részes felni meg azt takarja hogy 2-3 részre lehet szedni de hogy hogyan áll össze azt megválaszolja valami hozzáértő mert azt annyira nem vágom.
2012. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ET az azt jelenti hogy mennyire lóg ki a kerék. Minél nagyobb az ET szám annál beljebb van a kerék. Gyárinál nagyobb ET-t nem érdemes felrakni mert bután néz ki és az úttartás is csökken. Pl ha 45-ös a gyári akkor 50-es az 5mm-el beljebb megy. És így fordítva is. De ha pl 45 helyett felteszel 25-öt akkor nagyon megterheled a csapágyakat és előbb elkopnak. Peremet szerintem mm-ben adják meg. Több részes felnit még nem is láttam.
2012. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehat ha en mondujuk et 10es felnit veszek akkor annak a felninek a peremere rafer egy jägeres flaska??:D
2012. ápr. 28. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem sikerült felfognod. Ha gondolod, olvasd el újra.
2012. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!