Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan autóba amiben gyárilag...

Olyan autóba amiben gyárilag nincs fordulatszámmérő, hogyan kell bekötni?

Figyelt kérdés

Konkrétan Trabant 1.1-be szeretnék fordulatszámmérőt. Azt mondták, hogy 6500-ig felpörög a motor, de ez csak találgatás, gondolom akkor elég bele egy 7000-ig szintezett mérő, vagy nagyobb?

És a bekötés: azt hallottam, hogy az alapjárati elektronika kap fordulatszám jeleket és az olajnyomás jelző műszer is kapcsolatban áll vele. Szeretném megkérdezni van-e valakinek tapasztalata mielőtt elkezdek kísérletezni?



2012. máj. 3. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A trafó 1-es pontjáról kaphatja a jelet. Elég lesz abba egy 6ezres is bőven.
2012. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem én csináltam ilyet hanem apukám ...ő saját maga csinálta a fordulatszámmérőt...vagyis nem úgy hogy ment a mutató és leolvastad hanem volt egy negyedkör és tele volt ledekkel.....az alja zöld színű volt utána sárga a vége pedig piros színű.....zöld akkor volt általában amikor váltottál ha már a sárga végén tartott akkor válthattál és hogyha pirosan világítottak a ledek akkor már nagyon felpörgött a motor és már muszáj váltanod..kb ennyi...de mondom nem én csináltam hanem apukám...de a trabink már 8 éve be van olvasztva
2012. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha értesz az elektronikai barkácsoláshoz lehet ilyet csinálni, biztosan van a neten kapcs rajz is, gondolkodni se nagyon kell.


De sokkal egyszerűbb megvenni. Ha boltból jön dobozban, akkor valszeg lesz mellé utasítás is. Ott le lesz írva mit hova kell kötni, valszeg kell neki egy testvezeték, meg egy másik amin a jel fog jönni. A Trabiban tranzisztoros gyújtás van, arra sokkal egyszerűbb fordulatszámmérőt kötni mint a megszakítósra.


A legtöbb ilyen ketyerét "tjúningos bojrészerek" veszik, ezért szokott/szoktak a mutató mellett lenni lámpa/lámpák is a látvány kedvéért, amit vagy be lehet állítani hogy adott fordulatszámnál világítson, vagy rá lehet kötni az olajnyomáslámpára, hogy világítson amikor leesik az olajnyomás (jellemzően csak leállított motornál). Van a Trabcédeszben gyárilag is ilyen (ha jól emlékszem), felesleges kínlódás mókolni vele.


Gondolom úgysem kínzod padlógázon, szóval elég lesz a 6000-es. A max. teljesítményét gyári adat szerint úgyis 5300-nál adja le.


[link]

2012. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akarok semmiféle ledes összetákolt kütyüt, hanem egy egyszerű és hatékony fordulatszám mérőt. Trabinál még nem csináltam bekötést, csak olyan autóba amiben alapból van fordulatszámmérő. De lehet hogy egyszerűbb mint gondolom, egy Trabi csak nem lehet annyira bonyolult eszköz. :)
2012. máj. 8. 00:05
 5/5 kgaba88 ***** válasza:

3 vezeték van:

- a testkábel, amit a karosszériához kell kötni,

- a pozitív kábel, amiről a 12 V-ot kapja a műszer,

- és a jelkábel, amit a gyújtótrafó kivezetéséhez kell kötni.

2012. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!