Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 8v vagy a 16v a nyomatékosabb?

8v vagy a 16v a nyomatékosabb?

Figyelt kérdés
Baráti körömben ez most a vita tárgya. Én úgy hallottam hogy a 8v nyomatékosabb mint a 16v, mert a 16 szelepesek a sok szelep miatt veszítenek a nyomatékukból. Vagy most mi az igazság valójában?
2012. máj. 6. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Dehogy veszítenek. Amúgy meg nézd meg azokat a motorokat, amiket mindkét verzióban árulnak. A 16 szelepesek jellemzően 20%-kal erősebbek, és majdnem ugyanennyivel nyomatékosabbak - nem beszélve arról, hogy a változó szelepvezérlés miatt jóval tágabb tartományban használhatóak.
2012. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A 8V alacsonyabb fordulaton nyomatékosabb mint a 16v. Van összehasonlítási alapom, mert 2 fajta régi swiftet szoktam vezetni. Az egyik 1.3 8v a másik 1.3 16v. A 8 szelepes tényleg jobban megy alacsonyabb fordulaton mint a 16 szelepes. Sőt a 16 szelepes később is kezd el húzni mint a 8 szelepes, viszont magasabb fordulaton már jobban megy mint a 8v. A 16 szelepesen érződik hogy alacsony fordulaton (úgy 2500-ig)nem szeret dolgozni.
2012. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is vezettem mindkettőt, 8 szelepes Swiftet és 16 szelepes Wagon R+-t, a Swift mindenhol gyengébb volt. Cserébe kevesebbet is evett, de ezt inkább a 30%-kal hosszabb ötösnek könyvelném el.
2012. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Van viszont olyan, amit egyszerűen elb*sztak. Lásd: Opel Corsa 16 szelepes motorja.
2012. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az Opelnek csak az új turbós benzinmotorjai jók valamire (1.4-est próbáltam), a többi mind rossz volt.
2012. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jó hogy gyengébb volt hogy ha 30%-al hosszabb a váltója.
2012. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
El tudom különíteni a váltótól a motort. Tök mindegy, hogy milyen váltó van alatta, attól még simán érződik. Ne mondd nekem, hogy azért érződik gyengébbnek a Swift, mert ezrenként 1 km/h-val többet megy kettesben... Én az ötösről beszéltem, csak ott van nagy eltérés.
2012. máj. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16v nek kell a fordulat akkor megy igazán
2012. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Értem. Nem vezettem még wagonR-t, szóval azzal nincs összehasonlítási alapom. Viszont a két Swift tök egyforma csak az egyik 8v a másik pedig 16v. Ezeket jobban össze lehet hasonlítani egymással, mert itt az áttételek is azonosak. Ja még annyi a különbség hogy a 16v az már hengerenkénti befecskendezős, a 8v pedig központis. :D
2012. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most nézem, a Swift és a Wagon R+ 16 szelepes motorja nem ugyanaz. :) A Swift 84 ló, a Wagon R csak 76. Így valószínű más a karakterisztikájuk, valószínű a Swiftét jobban kihegyezték, hogy a számok jobban mutassanak.
2012. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!