Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy motort kellene tolnom....

Nagy motort kellene tolnom. Nincs rá jogosítványom. Hogyan csináljam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy nagy motort kellene eltolnom több km-re. Jogosítványom csak "B" van, így még csak tolni sem tolhatom.

Mit csináljak a motorral, "hogy jogilag ne legyen nagy motor" és nehogy belekössön útközben egy rendőr?

Levegyem a rendszámát? Levegyem a lámpákat? Ülését? Ponyvával letakarjam?

Szóval hogy csináljak belőle jogilag tolható szerkezetet?


2012. máj. 9. 07:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sehogy. Toljad, és kész.

Senki sem foglalkozik vele.

Tudd igazolni, hogy ismerősé, vagy tiéd ha esetleg talán...

De nem izgat senkit.

2012. máj. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Régen lehetett tolni akárkinek, hisz ha nincs beindítva és a járdán tolod, akkor nem számít motoros közuti járműnek. Persze ha változott a helyzet, akkor lehet érdemesebb lenne megkérni valakit, hogy vezesse el, vagy utánfutóra esetleg tenni.
2012. máj. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Csak úgy jelzem be fogsz sz@rni mire egy nagymotort több km-t eltolsz.


Ugye A korl. vizsgán eltörölték a PÁV-ot, annyi van helyette, hogy told egy 8-as kört a motort sík terepen. Én egy 270 kilós motorral vizsgáztam, nem mondom, hogy hű de nehéz de kajak leizzadtam mire letoltam a 8-ast. Ezt több km-en át tuti nem csinálnám, akkor már inkább tréler.

2012. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

jaj ,má nem értitek,

valamelyik testvírünk kinézett a szomszéd fálubán egy ellopikázható mocit,de hogy tolja hazáig,hogy le ne bukjon vele....:)

2012. máj. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Jogilag sehogy nem tudod "nagymotortalanítani".


Kérj meg valakit utánfutóval, hogy vigye át. Én toltam egy 146 kilós motort haza 1 km-ről mert kiszakadt a gyertyamenet a hengerfejből (1 hengeres masina). Hát nem volt kellemes.

2012. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
~130kilós "kismotort" toltam haza(6km) mert hülye voltam és az elektronikát az OFF-al leállítottam, volt vagy fél nap mire eltoltam haza. Utána persze rögtön eszembe jutott hogy miért nem indult..
2012. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
3-asnak igaza van...amúgy miért nem kérsz meg valakit hogy üljön rá és vigye el neked?
2012. máj. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én a 118 kilós Mz-met toltam fel egy meredekebb dombon, mert nem akart beindulni, az udvar meg kavicsos, így ott be se lehet tolni. Mire felértem az útra, nem kaptam levegőt, és gyalog alig bírtam betolni, nemhogy futva. Úgyhogy inkább kérj meg valakit, hogy vigye oda neked utánfutóval vagy lábon.
2012. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én tavaly nyáron (15 évesen) egy 250-es mz-t toltam kétségbeesésemben Telekházáról a Tiszafüredi(35-40km) gátig(majdnem besz*rtam és nagyon sok idő volt+ nagyon meleg volt).Elszántnak kell lenni. A család azóta gyakran felemlegeti:) Hát ez egy olyan élmény volt,amit nemnagyon felejtek el életem során.
2012. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#9 - mitől tudtál annyira kétségbeesni? Ha csak sétatempóval számolok az hat óra gyaloglás, annyi idő alatt darabokra lehet szedni egy MZ-t..
2012. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!