Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata autó hitelátvállalás közjegyzői, vagy ügyvédi papírral?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a veszélyekkel, nem erre irányuló tanácsokat várok.Ha veled vagy ismerősöddel történt ilyen eset akkor légyszíves azt írd meg!Lehetsz eladó, vagy átvállaló is.Köszönet előre is!
2012. máj. 10. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem csak negatív van.

Az autó részletei kezdetben olyanok amiket még elbírsz. De ahogy az idő telik egyre nagyobb összegű csekkek jönnek.

Ez általában már egy idő után nagyon nyomasztó mivel a fizetésem nem emelkedik ilyen dinamikusan.

Erre a problémára egy olyan megoldást szoktak ajánlani hogy kitolják a törleszőt pár évvel. De pár hónap után azt veszed észre hogy megint folyamatosan emelkedik és már megin majdnem annyit fizetsz mint amiért az egész variációt csináltad.

Mikor már több éve fizeted(küszködöd) a kocsit akkor rájösz hogy te már az eredeti vételárnál többet kifizettél de még 3x ennyid van!

Ezután mivel általában 90%-ban biztos ,hogy használt autót vettél így az évek miatt az autót generáloztatni kéne. De ezt nem fogod tudni megcsinálni ha csak nem nőtt a jövedelmed amihez kezdetben kalkuláltad a törlesztőt mert már egy forint sincs a részletek miatt a zsebedben.

Szomorúan de szabadulnál az autódtól ilyenkor... :(

A bank visszaveszi csak fizesd ki a fennmaradt összeget ami az autód árának 2x-ese.. Plusz ott a büntetőkamat ami mégegyszerese a nagy számok miatt.

Azt veszed észre magad hogy nincs autód de 3 autó árát kell visszafizetned!..

Én ezt gondolom a magyar hitelvállalt autókról.

A visszavett autókat a bankok évekig is kint tárolnak hogy mocskosak piszkosak legyenek és csak utánna árverezik el. Az eredeti értékből az amortizációt kivonják majd a BECSÜLT érték !1/4! éjért eladhatják..

Így egy 1 milliós autód 250 ezerért eladják majd ebből levonják az ügyintézést és a sok más költséget. Meg se merem mondani mennyit írnak jóvá a törlesztéshez ,mert olyan nevetséges.

Én személy szerint SOHA AZ ÉLETBE NEM VESZEK HITELES AUTÓT!!! :S -Inkább járok 1000éves ócska autóval ha másra nem telik de az legalább a sajátom.

Az ilyen dolgok miatt tart itt minden ebbe az országba szerintem.

Én így jártam személy szerint pont.

2012. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy autóm. Mazda 626-os 97es ezüst szín alufelni. Vedd át ha akarod.
2012. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én még csak a szomszédomtól hallottam hogy ő is hitelre vette meg a kocsiját még 2 éve...akkkori ára 7.5 millió volt...mostmár kifizetett 13 miliót de még mindig kell törlesztenie egy évig...nah most mondd meg..annyi pénzből kettőt vehetett volna...pedig lett volna rá pénze mert mindig van neki...
2012. máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm egy vállalkozó. 11 DB új merci sprinter buszt hozott ki részletre. Munkásokat hordott egy gyárba gazdasági válság előtt.. Mind elvitte a bank tőle. Bele se merek gondolni mennyi tartozása lehet ha így számolunk.. :S
2012. máj. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, de azt hiszem félre értettetek.A hitelre vett autóval nekem is van tapasztalatom...hajaj!!3.6 mft-ért vettünk egy használt autót, 2,4 mft hitellel.Fizetjük 5 éve, még 3 év van hátra, és ha most fizetnénk vissza akkor 2,2 mft-ot kéne fizetni, azaz 5 év alatt 200.000 ment le, holott a törlesztőrészlet megugrott 40-ről 70-re...durva nem???

Csak úgy tudnánk eladni az autót, ha valaki a hitelünket egy az egyben átvállalná, amire nagyon kicsi az esély, mivel elég magasak a részletek, bár annak aki vesz annak nem sok a fennmaradó 3 év.Nekünk így 5 év kínlódás után már sok, főleg hogy a jelzáloghitelünk is drasztikusan megugrott.(szintén 40-ről 70 lett!)

Na szóval hitel átvállalással hirdetem az autót, de eddig csak olyan jelentkezők voltak akik úgynevezett tartós bérbevétellel vennék át az autót.Ezeknek a jelentkezőknek 99%-a bar listás, szóval nem hitelképesek így a banknál nem tudnák átvállalni a hitelt.Állítólag létezik egy olyan megoldás hogy ügyvéddel vagy közjegyzővel írnak a felek egy szerződést amivel lényegében az eladó a fenekét törölheti, ha a vevő úgy dönt mégse fizeti a részletet, vagy összetöri az autót, vagy lelép, vagy tudom is én...

Sajnos mi arra a pontra jutottunk hogy nem fogjuk tudni fizetni a részletet, talán már az e havit se, így is úgy is el fogják vinni az autót.Utolsó mentsvárunk lehetne ez a tartós bérlet de eddig elzárkóztunk előle.Most lenne egy vállalkozás aki 3 hónap tartós bérlet után átvállalná a hitelt szabályosan, de még az a 3 hónap is veszélyesnek látszik...de ha nem tudunk fizetni a banknak, akkor így úgy is oda a kocsi, sőt még a ház is rámehet, mivel a fennmaradó részt ráterhelik a házra, és a jelzáloghitelt adó bank onnantól fogva azonnal felmondja a hitelt, és megindul a versengés a két bank között kié legyen a házunk...egy tetves kocsi miatt amit már kétszer kifizettünk igazság szerint!!!!Teljesen el vagyok keseredve.:((

Aki ezt végigolvassa annak köszönöm, és ha van olyan aki így adott tartós bérbe autót és megírja a történetet annak is köszi!

2012. máj. 11. 07:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=hitel%E1tv%E..

Sajnálom de több mint reménytelen a helyzeted.

Ha nem találtál eddig megoldást az azt jelenti,hogy nincs is.

Több tucatnyi autót kínálnak a hahun hitelátvállalással oly módon,hogy kp.-t adnának pluszban az átvállalónak.

Tudok 3-5 sőt 800 000 (!!!) forintos "ajándékról" is.

Ők már rájöttek,hogy nem is autót árulnak hanem a hiteltől menekülnének.

De elfogytak a hitelképes cégek,emberek.

A dolog reménytelenségét tükrözi,hogy ezek némelyikét hónapok óta hirdetik ilyen kedvező konstrukcióval - mégis megvannak a mai napig.

A "tartós bérletedsdit" nem ajánlom semmi szín alatt.

Egyrészt a tudott dolgok okán másrészt pedig bűncselekmény a bank jóváhagyása nélküli továbbadás (akár kölcsönbe is) ami azonnali szerződésbontást von maga után az egyéb szankciókat is megemlítve.

A közjegyzői,ügyvédi papírok csak viszik a pénzt és maximum egy kétélű polgári perhez elegendőek.

Nem mellékesen fémjelezve ezeket a "hivatalos személyeket" akik okkult jogtudorként nagyon jól tudják,hogy szélhámossághoz asszisztálnak némi apróért.

A banknak viszont semmi szín alatt nem szabad "visszaadni" az autót hiszen tört áron értékesítené és a különbözetet napi kamattal terhelve ugyanúgy követelné ill. behajtaná...

A szükség szülte "legjobb megoldás" a törlesztőket bármi áron előteremtve fizetni azokat és tovább használni az autót - míg egyszer csak lejár a futamidő vagy valami komolyabb banki szabályozás történik.

A remény hal meg utoljára.

Kitartás!

2012. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál, és a biztatást is....Nem tudom mi lesz de valahogy majd csak lesz:)
2012. máj. 15. 14:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt az magánszerződéses dolgot legálisan nem lehet megcsinálni. Ha nem fizetik az autót akkor rajtad hajtják be ugyanúgy a kocsi árát tokkal vonóval és ráadásul egybe.

Ha ez nem sikerül akkor egy behajtócég lefoglalja a kocsit ,rátelefonál az önkormányzatra ott meg kitiltják forgalomból és még használni se tudod.

A behajtó cég eladja a kocsid 1/4 áráért és fizetheted a semmit. Ez a kockázata ennek a megoldásnak amit akarsz.

Az autódat nem fogják átvállalni mivel a bankod határozza meg kinek adhatod oda legálisan. Olyan ember veheti át akinek van fix jövedelme bejelentett munkája hitelképes stb.. De olyan ember meg mért venné át?? Aki olyan jól keres hogy a bank megadja neki a feltételeket az kézpénzre tudna venni hasonlót olcsóbban. :(

2012. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Meli34 válasza:

Én jelen pillanatban ügyvédi hitelàtvàllalással hasznàlok egy autót lassan 2éve.az autóval totàlisan át lettem vàgva,a motoron kivül màr lassan mindent kicserèltettem az autón. 

havi 35ezret fizetek törlesztőre....szabadulnék az autótol,de nem nagyon talàlok ezzel a feltétellel màsikat. 

ha valaki adna àt normális,megbizható autót max 35ezres törlesztővel,irjon.

2012. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!