Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány km-ig érdemes használt...

Hány km-ig érdemes használt autót venni? Konkrét kérdés: jobb-e ugyanaz az autótípus több extrával 85 ezer km-el, vagy kevesebb extrával de 50 ezer km-el?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kilométer számít, hanem az állapot.
2012. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem mindegy h fél éves avagy 8 éves a kocsi :D
2012. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, az állapot számít.

A km csak egészen fiatal korban lehet hihető Magyarországon. Magamnak mindenképp a jobban felszereltet venném.

2012. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Németországról van szó, és egyazon évjárat (2009). Így az internetes képekre rengeteg hasonló állapotú autó van (nyilván bele kell ülni), de észrevettem hogy a németek megfizettetik a km-t. Szóval egy kevesebb extrával bíró kocsiban ha 30-40-50 ezerrel kevesebb kilométer van akkor az 2-3 ezer Euroval többe kerül. Szóval inkább egy használt 95 ezres BMW több extra dologgal, vagy ugyanaz az évjárat ugyanaz a típus de kevesebb (50 ezer km-el pl.) ugyanakkor utóbbi drágább. Nos?:)
2012. máj. 15. 22:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha mindkettő 2009-es, akkor egy 2.5 éves kocsiban reális a 85k km. Én továbbra is a több extrával szereltet választanám.

Amúgy mennyi a különbség a felszereltség között?

2012. máj. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát ha meg főleg BMW akkor nyugodtan vedd meg a több km est is :D
2012. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha valós kilóméterek, akkor ilyen kevés kilóméter különbségnél, a jobban felszereltet venném, egyrészt magam miatt, másrészt később eladásnál jobban fog számítani, hogy több extra van benne, mint az hogy 300 ezer, vagy 330 ezer km van benne, arányába ez a 30 ezer km el fog törpülni később sztem, feltéve hogy beleteszel majd ennyit. Meg itt azt is feltételeztem hogy külsőre nincs látható különbség a két általad írt kocsi között, ami gyanítom hogy néhány éves és valós! ilyen kevés km-es autóknál így is van...egyébként 3 év alatt a 85 ezer egy átlagos autóhasználat, az 50 átlag alatti, bár németország más, ott nem ritkaság a 3-4 autó egy családban stb. nekünk volt már hogy évi 60 ezer km ment bele egy autóba, minimális autópálya használattal, és külföldi út egyátalán nemis volt benne...
2012. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


A felszereltséget nem konkrétan gondolom, van kb. 20 autó amiből lehet választani a környéken és feltűnt hogy egy autó 125ezer km-el 4-5 ezer Euroval olcsóbb több extrával (például navisystem, ülésfűtés, tempomat), mint egy ugyanolyan autó 60-80 ezer km-el, de fapadosabb kiadásban. Csak gondoltam hogyha már kiadok több millát egy 3 éves használt kocsiért inkább legyen benne kevesebb km. A németek ezt jól meg is fizettetik.


Szóval ahogy látom ti inkább vennétek egy extrább autót mintsem egy fapadosabbat drágábban fele annyi km-el?!


Mennyi az a km ameddig érdemes elmenni? 100 ezer?:)

2012. máj. 16. 22:19
 9/13 anonim válasza:
Az autónál nem feltétlen számít a kor sem a Km. Legfontosabb, hogy mikor meglátod a kocsit először akkor még messziről ránézel 100 méterről legalább és "szimpatikus vagy nem?". Látni fogod a nélkül, hogy tudnád mit látsz. Ha tudsz hallgatni a gondolatodnak akkor nem fogsz csalódni. Ha nem akkor csalódás fog érni. Hinned kell annak amit érzel. A kor és kilométer kérdése függ attól, hogy a kocsit mikor helyezték üzembe. Lehet egy autó 2000-ben gyártott ha 2010-ben lett első tulajdonosa. A kocsi 2011-ben hány éves? Km? Autópályán ha használják Bp-Madrid között akkor a kocsiban lesz 2500 Km és 5 motor indítás 50 sebességváltás és 100 fékezés. Ez 10-szer már 25000 Km alig fél év alatt. De ha pizzakiszállításra használják az autót ebben a fél évben akkor van a kocsiban 2500 km és 5680 indítás, 14569 fékezés 5000 ajtó becsapás... Számolhatsz. Mit számít, hogy digitális a klíma vagy manuális... Van e CD váltó vagy nincs. Egyébként nekem egy használtan vett fullos Chevroletem van a nem kicsi fajtából. Jó autó vásárlást! EBI
2012. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is az előbbit venném. 35e km nem nagy különbség, úgyis beleteszel annyit bőven.

Egyébként én is most készülök autót venni. Igaz, én itthon, 6-7 éves használtat. Ha eleve 300+ ezer kilométerrel hirdetik, azt nem szívesen venném meg. De az ilyen 160-180e km-rel hirdetetteket elmegyek és megnézem milyen állapotú. Ha kifogok egy olyat, ami minden szempontból megfelel, akkor állapotfelmérés. Ha ezen is megfelel, akkor megveszem.

Egyelőre még csak a nézelődés fázisában vagyok.

2012. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!