Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mi lenne a...

Első autónak mi lenne a legjobb ár/érték arányában kb 800ezerig, ami megbízható, olcsó fenntartás és alkatrészek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
b corsa
2012. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a G Astra jött be, a kötelezőkön kívül nem nagyon kellett rá költenem és még sosem hagyott cserben, pedig már mögöttem van legalább 100 ezer km. Ennyi pénzért pedig már egész jó példányokat is kifoghatsz. Igaz, hogy tucatautó, de bárhol meg lehet vele jelenni.
2012. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

VW polo, Seat Ibiza, Cordoba, Skoda Fabia, Octavia stb.

Szóval VW gyártotta kocsit vegyél :)

2012. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a C Corsa a legjobb választás ebben az árkategóriában.2001-től gyártották gazdaságos,kis fogyasztású motorokkal.Ha nagyrészt városban használnád elég az 1.0 12V változat,ha országúton is mennél vele inkább az 1.2 16V válaszd.1.4 16V változat már több mint elég ebben a kisautóban.

De ennyi pénzből lehet,hogy egy G Astra is kijön.

2012. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most leírhatja mindenki a kedvencét, de a legjobb ár/éték aráynban 800ezer alatt a Suzuki Swift van. Ezt követik a koreai autók mint a Matiz és csak utána jönnek a Corsák, Fabiák meg Astrák. Ezek piaci tények. A megbízhatóság pedig nem a márkára és nem is a típusra vonatkozó fogalom egy használtauónál, hanem az adott példányra. Vehet valaki a fentebb leírt autók közül akármilyen VW-t vagy Opelt, a hírnév ellenére, ha nem megfelelően viselték gondját, kínozták az autót akkor sem megbízható, sem olcsó fenntartású nem lesz a jövőben.

Ezért én azt javaslom, hogy olyan típust vegyél, amilyen tetszik, de keresd meg a piacon legszebb állapotú példányt! Műszakilag ezt nyílván nem fogod tudni ránézésre megállapítani, ezért érdemes szakértő szerelő véleményét kikérni vagy elvinni az autót egy állapotfelmérésre. Szervízkönyv és javításról számlák előnyként kezelendőek, de egy ilyen öreg autónál már nem biztos, hogy hitelesek.

2012. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Suzuki Swift jó választás,csak nem ebben az árkategóriában.Mondom ezt úgy,hogy nekem is az van.A kis swiftért 450ezer Ft-nál többet adni nem szabad.(az enyém 2002-es és átírással együtt is olcsóbb volt)A Tico,Matiz,Seicento se nem megbízható,se nem dinamikus.

Én biztos olyan típust választanék amiből nagyon sok van,tömeg autó,kis Cm3,minden van hozzá olcsón.

Az Opel C Corsa megfelel ezeknek a paramétereknek.

2012. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első autónak hadd ne vegyen már Suzkát... Mellesleg 800-at szán rá, akkor minél fiatalabbat, és minél megbízhatóbbat vegyen. Ezek pedig a német autók, valami VW megfelelő, mondjuk egy 4-es golf.
2012. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!