Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi motor beindítása. Mire...

Régi motor beindítása. Mire kell figyeljek?

Figyelt kérdés

A minap szert tettem egy Pannónia T5-ös motorra, ami 15-20 éve már nem volt beindítva, de előtte működőképes volt. Mit kell csinálnom, vagy mire kell figyeljek mielőtt megpróbálnám ennyi idő után újra beindítani?

Nem szeretném, ha bármi is tönkremenne benne.



2012. máj. 29. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Új gyertya, banzintankot, benzincsapot, levegőszűrőt tisztítsd ki, karburátort is tisztítsd ki, állítsd be. Váltóban cseréld le az olajat. Megfelelő olajjal bekevert benzint tölts bele, ha keverékolajozású. Ezek utn szerintem megpróbálhatod indítani. Ha nem sikerül, akkor gyújtást is nézd át.
2012. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az összes gumialkatrészt leszokták cserélni,mert kábé bakelit keménységűre öregedett...(szimmeringek,tömítések)


Ha szabadég alatt állt 20 éve,akkor pedig lőj bele egy másik blokkot.

2012. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tankot, karburátort pucold ki. Váltóban cseréld le az olajat. Ha jól tudom akkor 1:25-ös keverékkel mennek ezek, de ez nem biztos. Gyertyát cseréld ki. Így elvileg be kéne hogy induljon. HA beindult és örülsz hogy működőképes akkor utána szimering csere, mert az ennyi idő alatt már nem tömít rendesen. Ha komolyan meg akarod csinálni akkor blokk széthúzás és csapágycsere. De ha már kitisztítod a karbit, tankot és raksz bele egy új gyertyát be kéne hogy induljon. Ja és váltóolaj csere.
2012. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előttem írták hogy miket kell tisztítani és cserélni.

Üzemanyagot viszont szerintem a bejáratáshoz való 1:20-as keveréket rakj bele első indításhoz(abból gond nem lesz ha kicsit több az olaj)

Ha a blokk nem teljesen zárt akkor inkább szedd szét az egészet(túl sok szakértelem nem kell hozzá, egy gépkönyv, meg pár szerszám)

Ha szabad ég alatt állta akkor mindenképp szedd szét, akkor valószínű kapott annyi vizet hogy a csapágyak már beálltak, szóval cserések.

Ha használni is akarod akkor később szedd szét szerintem az egészet és szimeringeket, csapágyakat cseréld.


Meg még annyit hogy a kondenzátor lehetséges hogy kiszáradt ennyi év alatt. Szóval ha nincs gyújtás akkor megpróbálhatod kicserélni hátha feléled a gép :)


Még azt tanácsolom hogy ha nem akar beindulni akkor a gyertyanyíláson keresztül rakj egy kis benzint a hengerbe, ha úgy se pöffen akkor gyújtás gond. Ha pöffen párat akkor meg benzin probléma.


Meg még ami nem árthat ha indítás előtt, kivett gyertyával, sebességben megforgatod a kereket. Ha csattog, csörög, szorul akkor inkább ne próbáld beindítani.

Vagy ugyanígy, kiszedett gyertyával forgasd meg a lendkerékmágnest(jobb oldali deknit leszeded, 2 csavar fogja) ha mondjuk üresben szépen akadásmentesen tudod forgatni akkor indíthatod.


Ha fel akarod újítani akkor sok sikert hozzá! :)

2012. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!


Még nem tudom, hogy magam állok e neki a szerelésnek vagy szakértőre bízom, mert nem vagyok jártas ebben a témában, és nem biztos, hogy ezen a gépen kellene megtanulni, de aztán lehet, hogy megpróbálom.


Amúgy a drágaság végig egy műhelyben állt szépen letakarva, úgyhogy remélhetőleg nem kell rejtett problémákkal megküzdeni.


Mégegyszer köszönöm mindenki segítségét!

2012. máj. 29. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudom milyen érzés. Én is először azt sem tudtam mi micsoda aztán szépen apránként neki álltam, bújtam az internetet tanácsokért. Tavaly nyáron már 1 perc alatt szedtem szét, takarítottam ki és raktam össze a karburátort. :D Szereintem megpróbálkozhatsz vele. Egyedül a blokk széthúzását bíznám szakira. Mert ott azért el is lehet rontani az egész blokkot. De a többi nem olyan nehéz.
2012. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beindult már?
2012. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már folyamatban vannak az első beindításhoz szükséges munkálatok. De már csak a benzintank tisztítása, olaj, gyertya csere és elvileg lehet próbálkozni. Csak sajnos elég kevés időm van rá, de 1-2 héten belül reméljük üzemkész lesz :)
2012. jún. 18. 22:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Benzintankot helyettesítheted egy műanyagflakonnal is a beindítás idejére :)


Mi anno úgy csináltuk hogy a kupakját kifúrtuk 1mm-rel kisebbel mint a benzincső, beledugtuk, rá a flakonra aztán beröffentettük a gépet :)

Aztán persze pár nap múlva megkap kapta a kipucolt- lefestett tankot :)

2012. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!