Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C 1.2 vagy Skoda...

Opel Corsa C 1.2 vagy Skoda Fábia 1.2?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok? Mindkét autó benzines lenne és kb 2003-2005ös évjárat.

2012. máj. 29. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén?

egyiket sem.

2012. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a kettő közül kéne választani, mindenképp Corsa. A Skoda az fos fócvágen 3 hengeres kotla.
2012. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 pagan ***** válasza:
80%
mindenképp corsa,a fabia egy 3 hengres fos,aki azt mondja hogy jó ne hidd el neki,a környezetemben van egy tucat és mindig szerelni kell őket,a trafójuk például nagyon szar,és asszem nem is egy van benne hanem több,és elég drága ha elmegy,de ez csak egy hiba ami visszatér
2012. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem a 6 éves skodán se kellett semmit cserélni olajon meg benzinen kivul.
2012. jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Skoda Fabiat 1.2-essel semmiképp se, max 1.9-es TD-t
2012. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

FABIA! Ilyenem van, 1.2 HTP 12V , jó kis gép kultúrált belsővel. Igen a gyújtótrafó néha elszáll, én is cseréltem de nem volt vészes(3 db trafó van benne, 13 ezer Ft darabja). Kényelmes, jól fogyaszt.

Opel? Lassan becsődöl... Volt szerencsém C Corsa-hoz és véleményem szerint: kényelmetlen, kicsit ""csöves"" belső.

Azért a Skoda részben VW konszern, ami előnyt élvez.

Miért lenne kotla? Csak azért mert egy hengert kivettek? Ugyan már... Ezek mind hülyeségek. Eléggé jól megy azzal a 3 hengerrel is. Szerintem a Fabia sokkal jobb a Corsanál.

10-12 ezer km-enként kell olajat, olajszűrőt és légszűrőt cserélni. Ezen kivül semmi hibája. Én a Fabia-t javaslom.

2012. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy nem megy elég jól...bár nagyon fosul megy, hanem arról, hogy a normális motor 4 hengernél kezdődik! Ép eszű ember hosszú távra és rövidre sem vesz ilyen 3 hengeres ratyit. Nem vagy rosszul már csak attól a hangtól is, amikor beindítod?
2012. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Egyáltalán nincs rossz hangja. Azért mert 3 hengeres még nem azt jelenti, hogy rossz. Sőt, kimondottan jó. Nem venni észre nagy különbséget. Szeretem a német autókat, de nem az Opeleket. Nekem nem jön be ez a ""márka"". Főleg az ECOTEC motor miatt. Nem is megy olyan hűűűű de nagyot, megbízhatatlan. Ótvar egy hangja van. Hiába vez.láncos a Fabia, szerintem szebb a hangja. Az Ecotec motor nem volt a legjobb húzása az Opelnek, kár volt kihozni. Inkább választanám a VW konszern autóit, jobban megbízok bennük. Nem kell lenézni az autót mert fél V6, nem megy rosszat, jól is húz, kényelmes, jó a futóműve és a fogyasztása is. Bátran ajánlom a Fabia-t.


Az a legjobb, ha kipróbálod mind a 2-t, és döntsd el, hogy melyik tetszik.

2012. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem annyira szörnyű a hangja a 3 hengeres fábiának, de azért egy 4 hengeresnek sokkal kellemesebb a karakterisztikája. Én az opelt választanám, ha csak ez a két autó létezne a világon. A fabia számomra nagyon fabados benyomást kelt. (igaz ültem felextrázott kombi fabiában is, az egész korrekt volt, de jellemzően az 1.2-es fabiák nem ilyenek)
2012. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem 15 eves Opelem van. Kicsit sokat fogyaszt, de a modern motoroknal ez nem problema. 90e km-rel vettem, most van benne 120. Egy rothadt kipufogon kivul semmit nem kellett ra venni. Az egesz auto 300 rongy volt. Szerintem ennyi penzert megbocsathato a fogyasztasa is. 10.7 varosban. :)
2013. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!