Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy olcsó vételárú és fenntart...

Egy olcsó vételárú és fenntartási árú autónak néztem skoda 120-ast. Megfelelne első autónak, ha csak reggel, meg délután megyek vele 6 km-t?

Figyelt kérdés

55'000 a kocsi

5'500 a súlyadó

18'000 a kötelező

41'000 az átiratás

+ ~80'000 a járművezetői



2012. máj. 22. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Járművezetői,+80 000?


Am remek kis autók voltak.


Télen jobb,ha gyalog teszed meg azt a 6 km-t...

2012. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Leírtál majd 200 ezer forint költséget, de van még:

Évi 52 hét alatt kb. 250 munkanap van. (6*2)*250=3000 km, ami kb. 300 liter benzin a Skoriban elégetve. Ez kb. 130-140 ezer forint évente! +egyebek...


6 km-re enyit költeni?


Annyit egy robogóval is meg lehet simán tenni, arra is jó a B jogsi, de jóval kisebb a költsége!

2012. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mi az a járművezetői?
2012. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha nem vagy szerelős alkat, akkor én lebeszélnélek egy ilyen autóról.


ezek már öregek, törődést igényelnek, így elég drága lesz a fenntartása, ha nem magad csinálod.


A robogó tényleg jobb ötlet, vagy akár egy bringa is.

2012. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Járművezetői = jogsi

Autószerelő és technikusnak tanulok.

A benzinköltséget meg anyámék állják, ameddig ezen a 6 km-en kocsikázok.Ha máshová megyek az a saját költségem.

2012. máj. 23. 16:04
 6/7 Warren Scott válasza:

Jól gondolod, kérdező!


Én is egy öreg 120-as Skodával járok kb 10km távot oda meg vissza, reggel és délután.

Nem mondom, hogy takarékos a benzin tekintetében, különösen télen nem, mikor 10km távon még rendesen be sem melegszik a motor, de ezen felül minden szempontból élhető megoldás a problémádra.


Ha egy öregecske nyugati kocsival hasonlítod össze, a javítási költségei filléresek, már ha valami elromlik. Mikor megveszed akkor kell egy alapos átvizsgálás neki, meg kis (5-6000 Ft körüli) összeget fenntartani havonta az esetleg felmerülő apróbb karbantartásokra, és akkor rendben fog szolgálni.


;)

2014. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szerintem tökéletes autó kezdéshez :)Mondjuk én a faros Skodák megszállottja, vagyok, de ilyenen tanultam meg vezetni, és jövő hónapban vásárolok egy sajátot :) Kis fogyasztás, olcsó fenntartás, közepes alkatrész utánpótlás, és kis távokra tökéletes autó :)
2014. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!