Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy robogót magánszemél...

Vettem egy robogót magánszemélytől, és kiderült, hogy 125 köbcentis. Forgalomba lehet esetleg helyezni? Semmi papírom nincs, csak egy adás-vételi, és a eladó sem tudta, hogy nagymotor. Mi ilyenkor a teendő? Nem szeretném eladni a gépet.

Figyelt kérdés
Vespa Cosa 125
2012. máj. 29. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Járj vele így. Ebből a robogóbol van 50 es is. Nyugodtan feltünés nélkül közlekedj vele és semmi bajod nem lesz. De ha repkedsz akkor elkapnak és kpm. És ott kibukik.
2012. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam, de esélytelen! Tudni kellene igazolni "hitelt érdemlően" az eredetét! Ami vagy a valami régi hivatalos forgalmi, vagy vám papír, és kb ennyi! Az adás vételi nem ér semmit ebből a szempontból. Sajnos az a tapasztalatom, hogy az nem elég, hogy betartsd a szabályokat, tehát ne hívd fel magadra a figyelmet! Egy haverom 50es Dt-vel első defekt miatt ronda nagyot esett. És bevitték a motorját pedig semmit szabálytalant nem csinált! Természetesen nem lett semmi mert télleg 50es volt! Meg olyan is volt, hogy - ezen azóta röhögünk!!! :D - Másik haverom 70es Dt, menet közben mellé sorol a motoros rendőr és át kiabál, meg mutatja is neki kézjelekkel, hogy "Gangolj vissza kettőbe!" Visszarakja! "Ok Most húzzál gázt!" Ráhúzta, nagy nyekergés! Meg köszönte és otthagyta!!! Ez komolyan megtörtént eset! XD
2012. máj. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"és a eladó sem tudta, hogy nagymotor" :DD
2012. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vissza kell vennie. Ha máshogy nem polgári peres úton érvényesítheted az igazad. Egy olyan járművet adott el ami forgalomba nem helyezhető, ráadásul hamis okmányokkal. Igazából neki is ezt kéne tennie, amíg ki nem derül, ki volt az első okirathamisító és azt megbüntetni.

Ebből a motorból jobb ha kihátrálsz!

2012. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!