Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Malaguti F12-re sportlégszűrő...

Malaguti F12-re sportlégszűrő megéri?

Figyelt kérdés

Sportkipufogón kívül más tuning nincs benne, egy sportlégszűrőn gondolkozok most, mennyi teljesitmény és mennyi fogyasztásbeli növekedés várható?


Előre is köszönöm!


2012. máj. 30. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem sok! de meggéri leginkább egy 21 es dellorto karbi érné meg
2012. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Annyit érnél el vele, hogy nagyon nehéz lenne beállítani a karbidat. Inkább vegyél egy sport variátort és hangold hozzá a kipufogódhoz mind a hajtást mind a karbit.
2012. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
gyári hengerhez?
2012. máj. 30. 19:33
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát Gianelli Extra van rajta meg 4,25ös Stage6 görgők, malossi piros kontrasztrugóval.

Ezeken kívül variátorba mit hangoljak még, és a karbit hogyan hangoljam hozzá?


Igazából még ezt a motort hagyom meg erre a nyárra, 70es tuningba nem akarok beleszállni, szóval 50esként akarom belőle kihozni a legtöbbet. Ha leirnátok nekem hogy 50-esből mennyit tudnék kihozni és mikkel, azt nagyon megköszönném!

2012. máj. 30. 19:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Piros kontraszt nagyon sok annak a motornak. Sárga bőven elég lenne, de lehet még a fehér is. 50es gyári hengerből amit ki lehet hozni, az olyan 90 körüli(valós!) sebesség és 50-60ig intenzív gyorsulás.
2012. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nah nekem ez a 90 valós tökéletes lenne, le tudnád írni h mikkel lehetne ezt elérni? hol keressem a még elveszett erőt?:D
2012. máj. 31. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Először is mit megy most? Meddig gyorsul intenzíven? ejti a fordulatot vagy ugyanúgy pörög 0-tól a végéig?

Mint már mondtam a kontrasztod feleslegesen erős, túl "sokáig" tart ellen a variátorodnak. Így elsőre a 4,24ös görgő is könnyűnek tűnik, de ezt nem tudom így megmondani, próbálgatni kell, lehet mégis jó az. Kipufogódból ki van szedve a könyöknél lévő szűkítő gyűrű?

2012. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*4,25
2012. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyenletesen gyorsul, ejteni nem ejti a fordulatot. asszem kb 70-ig gyorsul most 100%-osan egy intenzitással, és utána felkúszik 80 körülre.

Azért rendeltem bele 4,25-ös görgőket mert a kipufogóhoz 4,2-eseket adtak.

A kontrasztrugóból a közepeset rendeltem, gondoltam az biztos jó lesz hozzá:D

Egyébként azért cseréltem rugót, mert ha mondjuk nagyobb sebességről lelassitottam és ujra ráhuztam a gázt alig ment, ez a rugó csere megoldotta a dolgot, de a gyorsulása, menetteljesitménye valamivel gyengébb lett a két dolog kicserélése után. Ez miért van?


Új szíj dobhat rajta egyébként? Mert arról tudom, hogy uj kell bele mindenképpen, nagyon el van kopva.

2012. máj. 31. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:

A kopott szíj sokat számít. A piros Malossi rugó nem közepes, hanem konkrétan a legerősebb:)

Görgőd lehet, hogy jó, csak nekem tűnt könnyűnek, nemtudom.

A gyári rugód valószínűleg gyenge volt, azért nem ment miután visszaengedted a gázt. A mostanival meg hiába gyorsul egyenletesen, gyengébb szóval egyértelműen túl erős(és lehet még a görgők is túl könnyűek, de előbb mindenképp próbálj ki egy sárga Malossi rugót)

Görgőzéssel az a baj, mint mondjuk karbinál a fúvókázással, hogy nem lehet megtippelni, mi lenne a jó, próbálgatni kell. Mondjuk egy 4.4-4.5öst belepróbálni és nézni, hogy változik. Lehet, hogy csak mondjuk 3.ra találja el az ember a megfelelőt és akkor már költséges a dolog, de ez van ha mondjuk nem tudsz kölcsönkérni valakitől próbára.

2012. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!