Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SUZUKI SWIFT Sedan 1.6 GLX-C...

Beatrix555 kérdése:

SUZUKI SWIFT Sedan 1.6 GLX-C Automata, (benzin és gáz üzemű 1996/11 évjárat) Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Most szeretnék vásárolni egy fenti típusú autót. Tudnátok nekem tanácsot adni mire vigyázzak a vásárláskor? Illetve aki ismeri az autó típusát és évjáratát, neki milyen véleménye van róla? Kevés pénzem van, kéne egy autó, de nem szeretnék olyat venni ami esetleg lerobban alattam. MInden véleményt, tanácsot szívesen fogadok. Ez lenne az első autóm, néhány évig biztos használnám mire tudnék venni majd egy drágább újat. Lenne használva hosszabb utakra is pl 200-250 km, de csak belföldön.

2012. máj. 31. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem ilyen Suzukim van, csak egy mezei 1.3-om, de azért volna egy pár észrevételem. Az 1600 köbcentis motor és az automata váltó! Egyik sem az alacsony fogyasztás irányába mutat! Szóval ha netán mégis ilyet vennél egy átlag 7 Literes fogyasztással simán számolnod kell! Továbbá legjobb tudomásom szerint a Suzuki nem hozott ki gyárilag vegyes fogyasztású autót (de ha netán rosszul tudom akkor elnézést, ebben az esetben a következő mondatom tárgytalan!). Szóval feltételezem utólag maszekolták bele, ami ha csak egy házi sufni tuning akkor nem biztos, hogy profi mód működik. Mennyit szánnál autóvásárlásra? 300Ezer körül elég szép 96-os példányokat lehet már kifogni! Mind 1.0 mind 1.3-ban.
2012. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen 300 körül megközelítőleg, ezt is annyiért adnák. Igen utólag rakták bele a gázüzemet, 6-10 éves lehet szerinte. A tulaj azt mondta, hogy megközelítőleg 10 l a gázfogyasztása, de átlagban 8 körül (gondolom előbbi városon kívül, utóbbi városban ) Ő 1 éve használja, 80.000 km van benne (de mondta, hogy szerinte ennél többet használták. (mondjuk erre utal, hogy gumit cserélt benne, féltengelyeket )
2012. máj. 31. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Én továbbra is fenntartom, hogy egy ennyi pénzért egy 96-98 as 1.0 vagy 1.3 modellel jobban járnál. Ez egy benzin temető. Egy 1.0 és 1.3 nak az átlag fogyasztása olyan 5-6 Liter körül van. Ráadásul ahogy az elmúlt időbe hallottam, már a gázos megoldás sem éri meg annyira, a benzinhez képest. Viszont azt csak te tudod, hogy mire és hogyan akarod használni az autót. Ha csak A-ból B-be akarsz vele elmenni akkor nem venném meg. Azt a 200-250 km-es távot meg mindegyik Swift tudja, csak legyen gondosan szervizelve. Ha már a szervizelésnél járunk, azt nem tudom, hogy ez az 1.6-os sedan és az 1.3-ok mennyire egyeznek meg és mennyivel drágább hozzá az alkatrész (a gázos üzemeltetést figyelmen kívül hagyva).
2012. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is ennyi pénzért vegyél egy fiatalabb 2000-2003 évjárat körüli swiftet.Teljesen felesleges a gázüzem,mert amúgy is keveset fogyasztanak.

Ráadásul 1997-ben volt modell frissítés,kijavították a típus hibákat,picit merevítettek a karosszérián.Szerintem mindenképpen "97 utáni modellt válassz.Az 1.6 sokat fogyaszt és drágább a fenntartása,de még az átírása,kötelező biztosítása és KW adója is több.

Ha mindenképpen több lóerőt akarsz válaszd inkább a swift 1.3 16 V-t.2002-től gyártották és már 300 ezer Ft környékén lehet kapni.Én 350 ezerért vettem,9 évesen és mégsem egy 16 éves autóm van.

2012. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!