Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A körforgalomban van sebességk...

A körforgalomban van sebességkorlátozás, hogy azt tábla nem jelzi? Pl. Olyanra gondolok, mint anno volt a vasúti átjáró, hogy csak 30-cal lehetett átmenni.

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Ha lakott területen van akkor 50, ha nem akkor meg 90.

2012. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát simán belerongyolhatok 50-nel a körforgalomba?
2012. jún. 3. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár 90-el is berongyolhatsz ha nem lakott terület.

Viszont ha balesetet okozol akkor te leszel a hibás, mert nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtél.

2012. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs külön sebességhatár, ha szeretnéd, 50-nel is bemehetsz a körforgalomba. Viszont ha nem tévedek, a KRESZ-ben szerepel valami olyasmi, hogy a megengedett legnagyobb sebesség nem feltétlenül kötelező, hanem mindig az útviszonyoknak megfelelően érdemes megválasztani a sebességet. Vagyis ha belemész a körforgalomba 50-nel, de azt a körforgalmat nem lehet annyival bejárni, akkor nem a körforgalom lesz a hibás.
2012. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
A körforgalom behajtása előtt mindig elsőbbséget kell adnod így ha ott nagy forgalom van nem rongyolhatsz be csak úgy. Lakott területen belül meg kívül a körforgalom előtt szoktak lenni sebesség korlátozó táblák többnyire 40 esek. De ha nincs akkor természetesen behajthatsz úgy de lehetőleg az útviszonyoknak megfelelően közlekedj benne és biztonságosan.
2012. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

azért megnézném azt hogy valaki 90-100-zal belemegy lakott területen kívül a körforgalomba :D


vagy idióta, vagy nagyon profi :D


40-50el én is be szoktam menni lakott területen belül, ha nincs külön korlátozás, de csak akkor, ha nem jön senki, és az 1. max a 2. kijáratnál megyek ki

2012. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor bemész mindig elsőbbséget kell adnod.Én ilyenkor kettesbe teszem az autót és ha kell megállok ha nem akkor tovább megyek majd kihajtás után kapcsolom fel hármasba a kocsit majd négyesbe.Én így tanultam amikor vezetni tanultam.
2012. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Eltekintve az egyéb közlekedési szabályoktól (pl. elsőbbségadás) bármennyivel belerongyolhatsz a körforgalomba (természetesen a közterületre vonatkozó sebességkorlátozást figyelembe véve).


Azaz ha egyéb jelzés nem tiltja, lakott területen 50-nel, országúton 90-nel, és ha lennének körforgalmak autóúton, autópályán, akkor azokba 110-zel, ill. 130-cal hajthatnál bele.


De figyelembe kell venni azt is, hogy a körforgalom mindig kanyarodással is jár... Teát ha más nem, a centrifugális erő mindenképpen korlátozni fog, hiszen nem nyújtasz jó látványt, mikor cseppet sem elegánsan elszállsz a forduló közepén.


Egyébként éppen ezért (általában) nincs is szükség korlátozásra, hiszen a forduló miatt eleve alacsonyabb sebességre kényszerülnek a járművek.

2012. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!