Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkoló autónak mentem neki....

Parkoló autónak mentem neki. Megkarcolódott. Bepánikoltam, nem hívtam rendőrt, elhajtottam. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Később láttam hogy a tulaj kihívta őket. Mi lesz ha megtalálnak? Milyen büntetés várható?
2012. jún. 5. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem volt közelben térfigyelő kamera, meg a te kocsidon nagyon nem látszódnak a nyomok vagy eltünteted és szemtanú sem volt rá aki feljegyezte volna a rendszámodat akkor lehet hogy sosem találnak meg. Én ezt csak onnan tudom mert az én autómat is megkarcolták mikor parkoltam plusz a lámpa burámat is kicsit betör4ték. Hívtam rendőrt feljegyezték az adatokat a térfigyelő kamerák nem láttak rá az autómra így nem derült ki ki volt a tettes meg szemtanút sem találtak nagyon. Annyit tudtak valakiből kiszedni hogy egy piros suzukit láttak arra felé és hogy az okozhatta a káromat de mivel azokból annyi van mint a szemét és bontóból bármikor kap az illető rá új alkatrészt plusz festéket amivel simán eltudja a nyomokat tüntetni így sosem találták meg. Biztosítónak jelentve lett megcsináltattam kifizették a számlát és ennyi. Most már szinte el is felejtettem a dolgot. Egy darabig kerüld a környéked ha meg akarod úszni vagy ha furdal a lelki ismeret sétálj be a rendőrségre mondd el mi történt és mit miért csináltad fizesd ki a számlát amit majd elédvágnak és ennyi.
2012. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki megjegyezte a rendszámodat, és megmondta a rendőrnek, úgy elkaphatnak. Abban az esetben mond, hogy észre sem vetted, és elnézést kérsz,és hogy természetesen megfizeted a kárt, amit okoztál.
2012. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
eszméletlenül nagy bűntudatra.
2012. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
mindenki hibázhat, de azt célszerű vállalni is. A büntetés szerintem ha megtalálnak akkor is az okozott kár megfizetése.
2012. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

ugyan ilyet én is csináltam az autószerelőtöl tolattam ki jobra balra néztem de hátra már nem volt idő mert közbe mentem nekipukkantam a kocsinak elég nagy hang volt aztán be 1. be vagy 5ezer rmp felbőgött és elhúztam :D akkor még valami 500-800 km t vezettem

21F

2012. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
ja és nem lett belőle semmi gond a kocsimon is egy pici karcolás volt az övén nem tudom, de azóta már más kocsim van meg rutinosabban vezetek :)
2012. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy nem válaszolni fogok, hanem itt kérdezek ezzel kapcsolatban: de tényleg, ilyenkor mi lenne a teendő?

Hogy kerítsem elő a megrongált autó tulajdonosát? Mi van ha napokra leparkolt. Akkor addig ott szobrozzak? Vagy csak írjak neki egy cetlit, hogy én koccantam neki, sajnálom, kifizetem a kárát, hívjon fel ezen a telefonszámon? Vagy hogy szokás?

2012. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Úgy van, hogy Magyarországon kötelező biztosítást kötni minden járműre. Ha nincs ott, otthagyod a betétlapot, a saját számod vagy a biztosítódét.
2012. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De mi az a betétlap? Nekem a biztosítótól csak egy csekkem van, amin igazolom hogy aktuálisan van biztosításom. Ezt szoktam magammal hordani. A betétlap micsoda és honnan lehet szerezni?
2012. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2012. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!