Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szorul a dugatyú! Vettem a...

Szorul a dugatyú! Vettem a 2ütemü 50köbcentis motorkerékpáromba vadonat ujj hengert és dugatyút és szorul, normális ez?

Figyelt kérdés
tehát hazahoztem,és megprobáltam belehejezni a dugót a hengerbe,és nehézkessen de belement,majd az ujjamal lenyomtam,illetve vissza fel,és hát jókóra surlódást tapőasztaltam,majd a gyürüket is felhejeztem a dugora,de természetessen igy is eléggé szorul,meghiszem én hogy ujj és kell is hogypontossan ileszkedjen,de azért ezt sokallom,kb 1,5-2 kg os erö kell hogy igy hidegen tudjam mozgatni le,fel a hengerben,milessz ha beszerelem és felmelegszik,besülhet,beragadhat?mit tehetek??

2012. jún. 6. 20:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és természetessen sztandard gyári méretü mind2ö elméletileg:(
2012. jún. 6. 20:43
 2/14 anonim ***** válasza:
Üzemben van olaj a fémek között.
2012. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez természetes, a benzinben ezért van olaj, az keni, ettől csökken a súrlódás. 1000 km-ig finoman kell vele menni, nem pörgetni, és szépen összekopik. Ha esetleg megszorulna, akkor állj félre, hagyd hűlni, és mehetsz tovább. Milyen motor amúgy?
2012. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát az az igazság hogy vékonyan csepegtettem olajat a hengerfalra és szétkenegettem,de azsem hozott érzésre szinte semmien változást,és azért félek hobban az üzemi hömérséklettöl hogy ha majd ugye amelegtöl tágulnak,a dolgok,és ha az aluménium dugó jobban dagad mint ahogy henger tágulna akkr garantált a beragadás,és mondjuk még kimélö uzemmodban is 40nel azért tud gurulni a mociés ha a dugo baragad az okozhat még egyébb komolyabb problémákat is nem??vagy a hirtelen beragadást ne úgyképzeljem el hogy mondjuk 3ezres fordulatrol 1 pilanat alatt 0ára álmeg a fötengely?ám egy tomos apn röl van szó!jókis motrok igen hálás kis gépek csak azért szeretik a gyakori karbantartást,illetve az ovatos gazdát aki inkább azt az elvet követi h lasanjárj tovább érsz:)
2012. jún. 6. 21:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, ez turbóhűtéses, így annyira nem fenyegeti a megszorulás. Ha jól sejtem, akkor te kevered az üzemanyagot. Milyen arányba kell keverni? MErt ha 1:40 vagy 1:50, akkor most keverd 1:30 vagy 1:33-ba. A megszorulás meg úgy fog bekövetkezni, hogy elkezd gyengülni a moci, aztán alig akar menni, csörögni kezd, és megáll. Ilyenkor az a legjobb, hogy behúzod a kuplungot, és néhány gázfröccsöt adsz neki, ettől az üzemanyag lehűti a dugót, és jobban ken. És minél kevesebbet motorfékezz!
2012. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne szerelj motort, nem való neked!

:)

Ezeket egyedül írtad, vagy valaki segített?

A sok piros hullámvonalra meg azt hitted, hogy sorminta?

:(

2012. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igen aktiv hütéses a fütengely hajt meg egy ventilátor szerüséget és az nyomja a levegőt a hengerre!viszont kb 10liter benzinhez ajánlot 4deciliter olaj de én szoktam 5-5,5decilitert rakni,tehát akkor most rakjak mégtöbbet bele?
2012. jún. 6. 21:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Na várj, gyors fejszámolok. Ugye úgy kéne, hogy 5 liter benzinhez adsz 1 deci olajat. 10-hez kettőt. Ez az 1:50-es keverék. A 33-ashoz 10 literhez kell 3 deci kb. Többet ne rakj bele, mert azt már nem szereti. 10 literhez 3-3,5 deci olajat rakja, ha be lett járatva, akkor szerintem elég neki az 1:50-es keverék. ÉS fél-szintetikus olajat rakj bele!
2012. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

tyűűűű, a hejesirasod ellégé rosz.


A henger rajta van a motoron és úgy akarod mozgatni, vagy csak kézben van dugattyú, és henger?


Nem baj ha kicsit szorul...

2012. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

10literhez 5deci? Huszas keverékkel megy? Miféle gép az?


Egyébként ellenőrizd a dugó átmérőjét, mérd össze tolómérővel a régivel, keress egy gyári adatot, és hasonlítsd össze, kiderül ha mérethibás. Feltételezem a gyűrűk újak.

A szorulás lehet az olajfilm hiány (hiába kened be, működés közben folyamatosan nyomás alatt van) miatt, vagy mert nem kopott össze a történet.

2012. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!