Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális dolog az ha valakit...

Normális dolog az ha valakit úgy visznek nagyvárosi forgalomba, kresz vizsga után, hogy nem volt rutinpályán történő gyakorlás? Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Engem is úgy vittek, igazából semmi bajom nem lett tőle, az oktató meg úgyis korrikál ha olyan a helyzet.
2012. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Hát igen ezen most én is meglepődtem mikor az edzőtársam aki most végzett a kresszel és azt mondta hogy nincs rutin hanem rögtön városi :O . Nem tudom hogy egy tapasztalatlan kezdő sofőrt miért kell rögtön kresz után az utakra kivinni. A rutinpályákat meg lebontják vagy mi fene :D ?
2012. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rögtön a forgalomban gyakorolni szerintem nem igazán jó így is túl sok a türelmetlen vezető, a tanuló pedig stresszel.
2012. máj. 23. 22:12
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt, Bp.-n a nagy forgalomban, már a 2.órámon én vezettem a rutinpályáig is:D Aztán rutinpályán gyakorlás és megint vissza a Népligetbe. A rutinvizsgám pedig meg sem volt még... Szerintem nincs ezzel semmi gond, legalább szokod az autót, a forgalmat, stb.
2012. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez nekem is magas egyébként.

Nem tudom, hogy milyen gyengeelméjű, találta ki ezt a jogszabályt, de most tényleg.

Egy olyan ember akadályozza a forgalmat, aki még a kuplungot sem tudja kezelni, nem hogy, az összetett cselekmény sorokat, végrehajtsa.

2012. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, te valamit rosszul tudsz. Attól, hogy eltörölték a rutinvizsgát, még ugyanúgy a pályán kell gyakorolni és csak azután jön a forgalom... Csak annyi a különbség, hogy nem kell belőle vizsgázni, hanem az oktató dönt. Mellesleg az oktató ott ül a tanuló mellett, ergo nincs szerencsétlenkedés a forgalomban... Ha valami nem ok, akkor úgyis belenyúl.
2012. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
igen, amikor 30cal megy 50es helyen, mert meg a rutinpalyan se gyakorolt eleget. legalabb annyira veszelyes, mintha 70nel menne
2012. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

tőlem annyit kérdezett csak az oktató, h tudok-e vezetni. csak annyit mondtam, hogy majd meglátod :D

kimentünk egy elhagyatott parkolóba, ott mutattam neki pár dolgot, a következő órán már zúztunk a forgalomban.


aki nyommer, azt úgysem viszi ki az oktató az első órán az 5sávos autópályára :D ebben azért nem mernek emberkedni a kis csírák :P

persze nem árt előtte otthon megtanulni az alapokat, hogy ne full kezdőként menj neki, és ne azzal menjen el az első 5 óra, h melyik a kormány, és hogy kell kezelni a kuplungot...

2012. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az oktatok, foleg az idosebbek, mar ranezesre megmondjak, hogy tudsz-e vezetni vagy sem.

Mikor legeloszor beulltem az oktatom melle, a Nepstadion parkolojaban talalkoztunk, szoval eselyem sem lett volna a rutinpalyaig eljutni es gyakorolni. Kerdezte vezettem-e mar, mondtam, hogy apuval kicsit igen.

Nemhogy a forgalomba mentunk, hanem rogton fel az autopalyara, 130-al nyomtam neki Godolloig :)


Persze ugy izgultam, h az elso kuton megalltunk, kiszallitott es azt mondta tornazzak, meg mozogjak, mert remegtem olyan adrenalin rush-om volt :)


Aki egyaltalan nem erzi az autot, nem tud valtani stb. azt szerintem ugysem viszik bele rogton a surujebe!

2012. máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tőlem is megkérdezte az oktató, tudok-e vezetni a válaszom természetesen a "nem" volt, azt mondta nem gond majd megtanulok, erre rutin nélkül bele dobott a mély vízbe, a forgalom kellős közepébe. Nekem a lámpáknál való elindulásnál voltak gondjaim, még nem ment egyszerűen, néha lefullasztottam a kocsit és ez zavart, meg persze az is, hogy nem tudtam mindenre koncentrálni.

Hiányolom a rutint. Az is lehet, hogy ez így életszerűbb és hamarabb rákényszerülök arra, hogy megtanuljam.

2012. máj. 24. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!