Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autót kereskedőtöl...

Ha egy autót kereskedőtöl vásárolok, és később kiderülnek meg nem említett problémák akkor köteles visszavenni tőlem?

Figyelt kérdés

Amennyiben olyan autót veszek autókereskedésből ami a kereskedő tulajdonában van, és ő nem mond igazat az autó állapotáról, akkor köteles-e visszavenni az autót?

(A kérdés egyébként onnan ered, hogy élő példának voltam tanúja, hogy bizományos járművet nem köteles visszavenni...)



2012. jún. 9. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerződésedtől függ. Ha a szerződésben garanciát vállal pl. A fő darabokra és valamivel gond van, akkor igen. HA nincs a szerződésben semmi, csak "megtekintett állapotban" akkor nem.
2012. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem.

A te felelősséged, hogy megtekintsd és kipróbáld az autót és ezek alapján döntesz hogy kell vagy nem.

Pl lakást sem vesznek vissza ha közben kiderül hogy hangosak a szomszédok.

2012. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Használt autó vásárlásnál kapu garancia van(amíg ki nem mész vele a kapun addig tart.).Mindegy ,hogy kereskedőtől vagy magánszemélytől veszel autót.

Egyszer én is belenyúltam egy rossz autóba.A kereskedő kinevetett mikor vissza akartam vinni a verdát.Ügyvédhez fordultam,de ő sem kecsegtetett semmi jóval,végül beletörődtem,hogy átvertek.Ez volt a tanulópénz.

2012. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!