Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől esik vissza a fordulatsz...

ChrisM kérdése:

Mitől esik vissza a fordulatszám? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Van egy 92-es Daihatsu Applauseom napi használatban, az utóbbi időben az alábbit vettem észre. Pöccre indul, viszont 1200-1500-ra felpörög. Városi menetnél (gyakori megállás-elindulás) elektronika használata mellett állásában elkezdi lenyomni a fordulatszámot 1000 alá, volt hogy le is fulladt. Legutóbb már úgy is, ha minden le van kapcsolva, csak a féklámpa ég.

Esedékes bele egy új akksi, viszont nem vagyok benne biztos, hogy szimplán ez okozza, így addig nem akarok beletenni újat, nehogy tönkre vágja azt is.

Hol lehet a probléma?



2012. jún. 12. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tölt vissza eleget a generátor, így ha terheled a rendszert, akkor elveszi a feszültséget, és nem képes gyújtásra. Szerintem.
2012. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg generátor baja lesz, kopott szénkefe vagy csak simán tele van dzsuvával.

Alapjáraton üzemmeleg motornál rádugsz egy multimétert egyenárammérésre (DCV) kapcsolva , 20V körüli méréshatárral az akku két pólusára, ha 13.4-14.4V közötti feszültséget mérsz akkor a generátor jó., más okozza a problémát.

Az akkunak nem valószínű hogy baja lenne, ha nem kell utána tölteni és csak alacsony fordulaton jelentkezik akkor kontakt vagy generátor gond.

De ezt is ki tudod mérni, álló motornál is kikapcsolt fogyasztókkal 12.2-12.7V közötti fesz jó.

A felpörgésről nem tudok nyilatkozni, valószínűleg az lesz az emelt alapjárat,az ezer alatti meg a normál, de nem nyilatkoztál milyen motor van benne, úgy meg szar bármit is mondani.

2012. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!

A motor amúgy 1.6-os benzines, 1000-en szokott pörögni alapjáraton.

2012. jún. 12. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!