Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes úgy megszerezni a...

Érdemes úgy megszerezni a jogsit, hogy egyenlőre nem tudok autót venni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy álláskereső státuszban vagyok. Elég sok helyre követelmény a B kategóriás jogosítvány.

Nemrég be is hívtak egy egész jó helyre, de ott is az a gond, hogy napközben ki kéne járni a postára a munkahelyről. (sajnos nincs tömegközlekedés, ipari parkban van a gyár)


Nem akarom, hogy emiatt hátrányba kerüljek sok helyen.

Viszont kocsit egy darabig biztos nem tudok venni. Van egy kis megtakarított pénzem, abból meg tudom szerezni a jogsit, aztán ha valahol alkalmaznának, akkor gyűjtenék kocsira is.


Ennek így van értelme?



2012. jún. 12. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Igen, van értelme megszerezni a jogosítványt autó nélkül. Ha csak jogosítványod van, azzal még vezethetsz autót, de ha csak autód van, azt legfeljebb a garázsban tudod babusgatni. Egyébként pedig ahol előírják a B kategóriás jogosítványt, ott nem mindig kell saját autó.
2012. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
jó dolog az, ha van jogsid, az életbevágóan fontos dolgokat akár egy kölcsönkért autóval is el lehet intézni. 70 ezer körül egész jó kis robogókat lehet amúgy kapni, amik nem esznek ki a vagyonodból, és a fenntartása töredéke annak, amit az autóra költenél.
2012. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
enni nem kér.
2012. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
De amelyik álláshoz jogosítványt kérnek, ott kiröhögnek egy 2 hetes jogsival... Én tuti nem adnám oda a céges autót így.
2012. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Én 12 éve szereztem meg a jogsit, rögtön ahogy az életkorom engedte, még gimis koromban. Nem bántam meg.

Saját autóm azóta sincs. De céges autóval rendszeresen járom nem csak Budapestet, hanem az egész országot.

És áldom az eszem, hogy akkor megcsináltam. Később, egyetem alatt, után, munka közben, se időm, se energiám, nem lett volna ezzel foglalkozni.

2012. jún. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
egyelőre, nem egyenlőre :) Amúgy szerintem megéri. Én odaadnám 2 hetes jogsisnak is, úgy is van rajta casco stb. Arról nem beszélve, hogy munka mellett nehezebb lenne.
2012. jún. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Casco mi, látszik sosem volt céged de akár autód sem :)


Van rajta egy casco, hogyne.Aminek van egy önrésze amit a cég fizet ha a béna sofőr összetöri. Ráadásul értékcsökken az autó, ha javított. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a javítás alatt nem lehet használni, az mennyi kiesés a cégnek...

2012. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy friss két hetes autós néha jobban figyel, mint aki 10 éve vezet. Szóval attól, hogy valaki 2 hetes nem biztos, hogy rosszabb. Sógoromat tegnap küldték lengyelbe (Łódź) fuvarozni teherautóval, előtte csak a jogsi ideje alatt ült ilyenen. Hibátlanul és időre végig vitte a távot..
2012. jún. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kérdés, a jogsi ma már tök alap dolog, az egy dolog h friss jogsival lehet hogy hátrányba leszel, de valamikor megkell csinálni, hogy egyszer már le legyen friss... előre is kell gondolkodni
2012. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, belevágok. :)


A bénaságról csak annyit, hogy friss jogsis ismerőseim mellett még sosem féltem az autóban, míg a "15 éve vezetek, fú de k*rva kemény vagyok" emberek mellett folyamatosan görcsben van a gyomrom.

Egyébként nem előírás a jogsi a munkához, csak mondta a HR-es, hogy ez a postára járás egy plusz feladat lenne a számomra. És igyekszem mindenbe megfelelni, no meg amúgy is ideje lenne megcsinálni.


A helyesírási hibáért pedig elnézést kérek. :)

2012. jún. 13. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!