Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategoria: Az olyan helyzete...

B kategoria: Az olyan helyzetekben, mikor vizsgan tulajdonkeppen szabalytalankodsz, de nem a te hibad, akkor is buktatnak?

Figyelt kérdés

Leirok egy peldat, amivel ma szembesultem:

Van egy kis egyiranyu utca, ami egy olyan utcaba torkollik, ahol epp 3 sav van, ket jobbos es egy balos. A ket jobbos sav egyikebol jobbra, masikabol balra lehet kanyarodni, mert ahogy kikanyarodik az ember onnan balra, alig gurul es maris ott a kovetkezo keresztezodes lampaval. A kis egyiranyu ut es a 3 savos ut talalkozasa elott egy bicikli ut is van, es nekik elsobbseguk van. Bicikli utra nem lehet ramenni, ezert elotte kell eldonteni, hogy most fek, vagy gaz. Eleg nehezen belathato keresztezodes mar egyebkent is, de pont ott van egy bolt, es van egy kis parkoloja, ahol merolegesen lehet parkolni, es pont odaparkol egy furgon, amitol marhara nem lehet latni semmit. Ilyenkor azt mondta ma az oktatom, hogy lassan csurogni kell. De mi van, ha egy auto hirtelen gyorsan arra jon en balra kanyarodnek, tehat az elottem levo savon tul kell mennem. De olyan gyorsan ott terem, hogy en nekem le kell fekeznem, mar nem csorgok, hanem allok es pont a bicikli ut kellos kozepen. Ilyenkor bukta? Es gondolom nem ez az egyetlen ilyen problemas eset.:(


2012. jún. 14. 13:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A gyalogos átkelőnél tilos előzni az nem hülyeség mert az előző héten volt olyan hogy 3 sávos úton mentem át mert megált egy autós és mutatta hogy menjek át ekkor egy hülye bement a középső sávba és úgy előzte meg és közben majdnem elcsapott . Utána meglát és még ő ált neki feljebb . Az már nem ide tartozik hogy hogyan magyaráztam el neki hogy nincs igaza .
2012. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
En a 3.nak megyek neki. Eloszor azert buktattak meg, mert parhuzamos parkolasnal a ket auto kozul -ahova be akartam allni- az elorebb levo nem jelzett, hogy el akar indulni igy nem vettem eszre. Masodjara meg azert mert en marha nem vettem eszre, hogy kikapcsolt az index ido elott. Egy ivben megfordulas volt es valahogy kikapcsolt ido elott az index, vizsgabiztos szerint tul koran. Azota ezerrel figyelem az indexet. Olyan kicsin mulik. :( Egy reszrol jo, hogy ilyen szigoruak. De valahogy merlegelni kene a hibakat, mert ha nem a tanulo hibazik, azert nem kene megvagni. Meg akkor szabjuk meg centirol centire, hol kell indexelni, hanyat kattanjon. Ezek az apro elteresek egy vizsgan buktatoak, az eletben azert nem okoznak balesetet. Pl oke, nem vettem eszre, hogy korabban visszakapcsolt az index, de eleve nem lehetett baleset veszely, mikor eleve ugy indul neki az ember az egy ivben megfordulasnak, hogy szabad az ut, es meg ha nem is indexelne, az ut kellos kozepen epp fel megfordulasban levo auto eleg vilagos, hogy mit akar es nem az index miatt latjak, hogy mit csinal Lehet, hogy csak 2-3-at kattogott az index, de megis meddig kattogjon akkor? Nem magyarazkodni akarok itt, csak akkor fektessek le ezeket a dolgokat is, hogy mennyi tavolsagnak kell lennie ket auto kozott kifordulasnal utkeresztezodesben, ami szabalyosnak szamit. Meg ilyenek. Konnyu ravagni, hogy veszelyes. Meg pl oran ha nagyon kozel van valami, akkor befekez az oktato. Pl beallas elore merolegesen. Es latja az oktato, hogy eppen befersz, de azt mondja, ilyet nem lehet. Nem az a lenyeg, hogy ne erj hozza?:D Elismerem, nem szabad kockaztatni soha, de akkora gaz az ilyen is, hogy eppen befernel, de nem lehet, mert tul kozel vagy:D
2012. jún. 14. 14:45
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem, rosszul fogalmaztam. Az a hulyeseg, hogy a bicikli uton haladot nem lehet megelozni zebran, mikor egy centit se mozditod a kormanyt, es latod, hogy nincs a kozelben se gyalogos. Mert olyan, mintha a bicikli ut mar nem is az ut resze lenne. Szerintem ez a resze hulyeseg. A tobbi oke, habar ha valaki eloz zebran, az csak ugy elozzon, ha latja, hogy nincs gyalogos, gyalogosnal eleve meg kell allni.
2012. jún. 14. 14:48
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, bármilyen szabálytalanságért megbuktatnak.


nemrég voltam A korlátlan vizsgán, egyik utolsó órámon kanyarodás közben (2 sáv kanyarodik jobbra, én mentem a belsőben) a külsőből a kereszteződés közepén bevágott egy bamba f@sz elém, karambol elkerülése érdekében satufék a kereszteződésben. Aztán a hülyéje megijedt és még meg is állt az út közepén, mert azt hitte csattantunk, (pedig nem). Na most ilyenkor az van, hogy mivel megálltál egy 4 sávos út közepén keresztbe azonnali bukó. Nem számít, hogy az előtted lévő volt a szerencsétlen, szabálytalan és hülye is egyben.

2012. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nyugi én is csak 3.-ra mentem át. először ez a kereszteződés amit írtam másokszorra meg vasúti keresztezdésnél piros volt a lámpa meg is álltam majd mikor fehérre valtott elindultam. csak azt nem vettem észre h rá 2 másodpercre újra piros lett :(
2012. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

én mindenből 1-sőre.vizsgáztam sikeresen.

kresz 75ből 71 pont lett.

2012. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16: enyhén hülye tanács hogyha nem látsz jól egy kereszteződésben akkor nagy gáz és lesz ami lesz
2012. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!