Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftről kinek mi a...

Suzuki swiftről kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
2007-2008-2009 körüli suzuki swiftet szeretnék venni a közeljövőben és érdekelne, hogy kinek mi a véleménye, tapasztalata róla(előnyök,hátrányok,fogyasztás,belső mérete kb max milyen magas ember fér el kényelmesen elől hátul stb..) vagy ha valakinek van más autó ötlete hasonló árba akkor az is érdekelne.
2012. jún. 15. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Én 183 cm vagyok, elöl még úgy-ahogy "kényelmesen" (persze a kényelem relatív, mondjuk, hogy el lehet férni). Hátul 180 centisen teljesen reménytelen elférni.


Az autó maga nagyon strapabíró, ilyen céges autónk volt. Igaz a márkaszervíz jó lehúzós, oda hordtuk és 3 alkalommal SEM cserélték ki az olajat / szűrőket, csak kiszámlázták. És a 3. után megnéztük magunk... Olyan volt benne az olaj, mint a kátrány - igaz a motor még járt.


Kényelem szempontból marha pocsék a gép, hosszú távra pláne.


A motorja sem egy hűde. A gyár "pörgős"-nek nevezi, a valóságban a 90-nek hazudott lóerő inkább 65. A szemét ki kell pörgetni, hogy sacc / kb érzésre leadja a 90 lóerőt és azt is valami irtó szűk tartományban.

A kuplungja egyáltalán nem finom és a fék vagy alig fékez vagy leblokkol, elég nehéz vele közepes erősséggel fékezni (bár legalább jó erős a fék ha meg kell állni).


Összességében olcsó és igénytelen autó, ár / érték arányban egész jó. De a családomat nem ültetném bele, iszonyatosan törik (mikor egy koccanásnál gyk. eltűnt a fél autó akkor szabadultunk meg tőle). Illetve még egész új volt, mikor egy fekvőrendőrön főnököm átment kb. 10 km/h-val és felrobbant a hátsó ablak (nem cserélték gariba).

2012. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hatalmas nagy rakás szar az az autó.. Régi swift legalább még olcsó, de az újnak már ez a pozitívuma sincs meg. Kicsi, borulékony, futóműve egy nulla, nagyon törik és nagyon drága. 3-4 millió, vagy 4 felett is van az ára a legújabbnak. Nevetséges. Másfélért adnák még azt mondanám megéri. Hogy ajánljak is, végy egy H Astrát, vagy egy Toyota Auris-t. Ford Focus, 2008-2009 Skoda Octavia, stb.
2012. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, több mint 6 éve van ilyen autónk, eddig semmi gond nem volt vele.

A "legdurvább" sérülés az volt, amikor olyan 60-as tempóval egy nagytestű kutyát sikerült telibe kapni. (Kirohant a parkoló autók közül...)


A lökhárítón semmi nem látszik, bár kis műanyag hullott alóla, illetve a merevítő meghajlott. De tökéletesen működik, a hűtő nem sérült.

Nem nevezném annyira törékenynek.


Elöl kényelmes, hátul valóban, kicsit kevés a hely, de annyira az sem vészes azért, viszont a csomagtartó kicsi.


A motorja tényleg nem egy erőgép, de azért lehet vele menni. Lehet mi fogtunk ki egy jobbat, de 130-ig lazán gyorsul és húz a motor. (Persze mondjuk klíma nélkül kicsit könnyű is az autó.)


Szervizelni márkaszervizbe vinni nem szabad, nagyon sok pluszt rászámolnak és semmit nem csinálnak meg... (Jó magas óradíj és órákig a közelébe sem mennek...)

Ettől függetlenül ha sikerül találni egy megbízható embert, akkor elég olcsó a fenntartása.


Én merem ajánlani, csak meg kell nézni mit vesz az ember.

(6 év alatt egyszer sem bántuk meg, hogy ezt választottuk.)

2012. jún. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Én már autót vennék annyi pénzből.. :D
2012. jún. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem a régi van,az még nagyon jó és tökéletes annyi pénzért,jó fogyasztás,gyors pörgős motor, soha semmi baja, megbízható,olcsó alkatrész,és rengeteg bontott alkatrész található hozzá,de az újat már én se venném meg,annyi pénzért kapsz már jobb autót is!
2012. jún. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
autót vegyél ne ilyen guruló szemetet.
2012. júl. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!