Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ember hány órát képes...

Egy ember hány órát képes vezetni egy nap alatt anélkül, hogy a figyelme lankadna?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg mindentől függ.

Életkora?

Mennyire kipihenten indul neki?

Friss jogsi, vagy rutinos vezető? (kezdőnek sokkal több erőfeszítésbe kerül a vezetés, a rutin hiánya miatt)

Nappal vagy éjszaka indul?

Hőség van, vagy normális idő, esetleg röpködnek a mínuszok?

Egyedül utazik?

Van rádió a kocsiban?

Beteg vagy egészséges a sofőr?

2012. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15 ,18 óra , de utána fáradt és figyelmetlen....
2012. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokmindentől függ.

Hova megy, merre kell menni, milyen hatások érik közben, mennyire kipihent, stb.stb.

Vezettem már egy huzamban 15 órát úgy (1200 km), hogy semmi komolyabb fáradtságot nem éreztem a végén sem. Viszont van olyan is, hogy 5-6 óra után el tudnék aludni. (Pl. ha Pesten kell közlekedni, rengeteg felé figyelni egyszerre...)

2012. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Függ az útvonaltól, az autótól.

Autópályán a monotonitás miatt hamar lankadni kezd az ember figyelme, míg egy városi úton, ami tele van kereszteződéssel, lámpával, forgalmi szituációval, jobban éber tud maradni az ember.

A kamionsofőrök ezért nem vezethetnek 9 óránál többet, heti két alkalommal 10-et, törvényileg ennyi idő alatt nem lankad a figyelem és van is benne valami.

2012. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!