Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El merjek indulni egy Skoda...

El merjek indulni egy Skoda 120 L tipusú autóval kb 150 km-re, ilyen melegben?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat!

2012. jún. 21. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
persze! sulynak meg vementes zsák helyet berakhatsz két 20literes kannát teli vizzel! Jha és számolj rá hogy másfél ora ut helyet lesz vagy 3 ora a felfort hütő viz miat várakozástol!
2012. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A közhiedelemmel ellentétben a Skodák nem négykerekű, benzinmotorral hajtott vízforralók. Még melegben is lehet őket használni. Csak ehhez vízkő- és levegőmentes, sehol sem eresztő hűtőrendszer kell. Erre annak idején nem nagyon figyeltek oda a derék szakik, mert sietni kellett, ma meg már nem foglalkozik senki sem az apróságokkal egy ilyen olcsó autónál, elég, hogy guruljon. A 120-asok egyébként sem melegszenek annyira, mint az 1000 MB-k és 100-asok, 105-ösök, 110-esek, mert a hűtő elöl van és legalább a menetszél éri. De ha még a hűtőventillátor is működik és a hőgomba is kapcsol (esetleg előrelátó módon kézi kapcsolót iktattál be), akkor nem fog megrottyanni a víz. Feltéve, hogy nem akarsz teljes terheléssel hegyet mászni, mert azt egyik autó sem szereti ilyen időben.

Ha meg mégis úgy néz ki, hogy baj van, akkor be kell kapcsolni a fűtést (már ha nincs berohadva a fűtéscsap és nem tömődött el teljesen a fűtőradiátor) és teljes fokozatra kell tekerni a radiátort. Benn borzasztó meleg lesz, de az ablakok lehúzásával lehet rajta segíteni. A motor viszont örülni fog, hogy a fűtőradiátoron át is leadhatja a hőjét.

2012. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
áhhh, milyen jó is ilyenkor a 40°C-ban még egy kicsit odabent ráfüteni...föleg dugóban...KELLEMES, mondhatom!
2012. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 pagan ***** válasza:
:DD,miért mi a bajod vele,utazol,vezetsz,szaunázol kicsit,az élet very good:D
2012. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Neked nem annyira kellemes, de még mindig jobb, mint az út mellett állni és várni, hogy lehűljön a felfőtt víz. Bár azért az sem rossz, mikor az ember azt hiszi, hogy "na, most már jó, ki lehet nyitni, rátöltök", aztán kiderül, hogy a 60-70 °C-os víz nyomás alatt volt...

(de legalább nem kell Izlandra menni, hogy gejzírt láss)

2012. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

13:58-as nagytudású...:Te 100-as skodát nem tudom mikor láttál,ráadásul felforrt vízzel...


Nem a menetszélen múlt a dolog,hanem például nem 2 colos hűtőcsövet kellett volna alkalmazni a 120-as esetében!

2012. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
100-as Skodát múlt héten láttam (csúnya is volt alulról), felforrt vízzel tavalyelőtt nyáron (az se volt szebb). 120-ast is láttam már vizet forralni (igaz, azt is tavaly), de ott a hűtőrendszerből kisebb vödörnyi homok, vízkő és egyéb, oda nem illő dolog került elő. A minősítést pedig köszönöm.
2012. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy érdekességképpen...a 100-asoknak pont az ellenkező problémájuk volt,nem érte el szinte soha az üzemit,vagy csak nagyon lassan,mert ott meg nonstop megy a hűtőventillátor,ha kell ha nem. Ugyanis az ékszíj hajtja...
2012. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a Skodába is belehet állítani a fűtést úgy,hogy ne az ember arcába nyomja közvetlen a meleget,hanem kifele!
2013. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia.


Ha még megvan a verdád, soha ne használd csak vízzel, ez a titka. Nekem 105-öm volt. Egyszer használtam csak tiszta vízzel, felforrt. Aztán kevertem bele normális arányban (-20-ig) fagyállót, ekkor lett a kocsiban normális hűtőfolyadék és nem hűtővíz. ;) A hűtőfolyadék sűrűbb, lassabban áramlik, jobban közvetíti a hőt.

Úgy nagy nyári melegben is használható.

2017. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!