Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibatlanul vezettel forgalmi...

Hibatlanul vezettel forgalmi vizsga elott?

Figyelt kérdés

Sikeres forgalmi vizsgad elott hany oraval sikerult hibatlanul vezetned? Vagy egyaltalan sikerult hibatlanul vezetned? Elkepzelheto, hogy 6-8 ora mulva vizsgazok, de meg nem sikerult hibatlanul vezetnem. Mindig vannak apro malorok.

Parkolasnal a nehezebb parkolasokat javitanom kell.

Neha nem szep a sebesseg valtasom, nagyon erzekeny az auto fekje es neha elofordul kicsit durva fekezes. (Mennyire durva fekezesert jar hibapont?)

Ha megyek egy olyan uton, ahol tutira nem kell elengednem a keresztezodesekben a jobbost, de en picit veletlen lassitok keresztezodes elott, az mar hibapontnak szamit?

Ha csak durvan fekezve tudom megelozni a balesetet, akkor is szamitanak fel hibapontot? (tegyuk fel, elem ugrik egy gyerek)

Ha utkeresztezodesben lampa van, es ugy kapsz sargat, hogy mar csak durva fekkel tudnal megallni, akkor belehajtasz a sargaba, vagy fekezel? Tegnap sajnos beleutkoztem egy ilyenbe, at akartam hajtani a sargan, mire az oktato belefekezett durvan, es mikor mondtam, hogy dehat on mondta, hogy ne fekezzek durvan, akkor 5 percig magyarazkodott. (Olyankor szokott, mikor tudja, hogy nincs igaza, ha igaza van, 1-2 mondattal elintezi)

Ha olyan helyzetbe kerulsz T elagazasnal, ahol mind a 3 oldalrol van zebra kozvetlen a torkolatnal, egyenesen haladnal, zebra elott egy furgon all max egy kocsihosszt hagyva zebra elott (eleve szabalytalan), igy a furgon a keresztezodessel szemben van, te hol kezdenel el balra indexelni, es meddig? En megvartam, mig egesz kozel kerultem, es a furgon melle erve fejeztem be az indexet, de lassitanom kellett, mert nem belathato zebrahoz ertem.

Igy nem tudtam sietni a bal oldalon, es indexeltem balra, mikor nem is kanyarodtam le. Szabalyos e igy?

Kicsit sok a kerdesem:D De az uton nem mindig olyan problemak vannak, amiket a kresz konyv vilagosan megold.


2012. jún. 22. 06:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Adj egy borítékot az oktatódnak, h majd adja oda a vizsgabiztosnak.

Onnantól kezdve nem kell izgulnod, h ír e be hibapontot, mert nem mentél át a sárgán.

2012. jún. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

Ha lassítasz olyan kereszteződésnél, ahol neked van elsőbbséged az hibapont, mivel a VB azt fogja gondolni, hogy nem tudod, hogy elsőbbséged van.

Baleset megelőzése érdekében durván fékezés nem hiba, hanem kötelesség.

A sárgán itthon átmenni TILOS! Csakis akkor mehetsz át a sárgán, hogyha pl.: a mögötted jövő annyira a seggedben van, hogy már veszélyes lenne megállni balesetveszély miatt. Úgyhogy sárga előtt intenzíven fékezni nem hibapont.

Nyugodtan kezdj el előtte indexelni, a balos index jelzi a kikerülési szándékodat is, nem csak a balra kanyarodási szándékot. Nem tévesztesz meg vele senkit.


Én nem vezettem hibátlanul anno a Bs jogsim előtt, mégis sikerült elsőre pénz nélkül.

2012. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Pontosan ezzel a hozzáállással van a baj, hogy adjunk pénzt és majd sikerül, aztán meg jönnek a balesetek, mert sok balf@sznak jogosítványt adunk.

Ácsok voltak nálunk, az egyik kidöntötte a kerítést, mikor ki akart tolatni. Kérdeztük, hogy van neki jogosítványa, be is ismerte, hogy ő tolatni nem tud, 100 000be került neki, hogy a biztos átengedje.

Az elsőbbségekre figyelni kell, de pl. azt látod, hogy nem fogják megadni, lassíts, elsőbbséged csak akkor van, ha meg is kapod. Ha a szituáció egyértelmű, de te bizonytalan vagy, az hibapont.

A sárga mindig kényes kérdés vizsgán. Hivatalosan ugye a szabály az, hogy ha biztonságosan meg tudsz állni, akkor akár hirtelen fékezéssel is meg kell állnod. ( a hirtelen és a nem biztonságos nem szinonimák)

Figyeld a zebra lámpáját ilyenkor, mikor zöldnél hajtasz át. Ha messziről látod, hogy a gyalogátkelőnél már villog a lámpa, te hamarosan pirosat kapsz, semmiképp ne gyorsíts rá, így elkerülhetőek a hirtelen fékezések.

Indexet mindig úgy használd, h ne legyen megtévesztő semmilyen körülmények között. Ne felejtsd kint az indexet, az is hiba.

Hibátlanul vezetni, olyan nem létezik. Ahogy írtad, a KRESZ nem mindent ír le egyértelműen, ebből adódik, hogy egy szituációt több módon meg lehet oldani balesetmentesen és szabályszegés nélkül, bár elég szűk a mozgástér.

Nem kell aggódni, ha be tudsz illeszkedni a forgalomba és van a vezetésedben dinamika, nem buksz meg.

2012. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

üdv.

Én plusz órákat is vettem, mégis mindíg volt pár bakim. Szerencsèn (is) múlik az egész.. Vezethetsz Te tanulás alatt tökéletesen, ha a vizsgára rá pánikolsz és elbaszod. Lámpàknál amikor csak tudsz, àllj meg(ha kell). Legyél minél nyugodtabb, és figyelmes, inkább óvatosabban vezess. Sok sikert a vizsgához.

2012. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Beszélni kell az oktatóddal, ő tudja, h melyik vizsgabizti, korrupt, vagy nem. Van akit nem lehet megkenni, de van akit sajnos MEG kell kenni. Ebbe vagy belenyugodsz, vagy készülsz a következő vizsgára. Akárhogy vezetsz, addig addig fog szívatni, amíg meg nem buktat. Hasonló cipőben járok én is, nemsokára vizsgázok, uh nem a levegőbe beszélek. Nézd a pozitív oldalát, 30e kenőpénz, és ha a megfelelő személybe botlasz, tuti átmész. Én nagyon jól vezetek, de nyílván abban is lehet hibát találni, ha akarnak. Amiért azonnal buktatnak, elvileg : Elsőbbségadás elmulasztása, ha úgy itéli meg, h nem tudtál volna megállni, az is bukta, stop táblánál nem állsz meg, nem irányjelzőzöl, autóbusznak az öbölből nem adsz elsőbbséget, balesetveszélyes helyzetek, stb, stb...50 perc a forgalomban nyomás alatt, egy kezdő vezetőnek nagyon hosszú idő, uh majdnem biztos, h elsőre nem fog sikerülni.
2012. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Aki nem tud vezetni, nem fog átmenni. Nekem az összes eddigi vizsgámon atom tajparaszt szemétláda biztosok voltak (B, C, CE), de mindig átmentem, mert ha tudsz vezetni, akkor átmész. Ha nem tudsz, egyszerűbb a vizsgabiztos szemétségére fogni, mint magadban keresni a hibát. Van biztos, amelyik többet szemétkedik, nála magasabban van a léc, de azt is át lehet ugrani.
2012. jún. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Igen kedves utolsó, gondolom még az előző rendszerben vizsgáztál :D Megváltozott a dolgok menete, nagy a korrupció, válság van. Vezessél bárhogyan, ha nem pengetsz, nem lesz jogsid.
2012. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

2 éve vizsgáztam C és CE-ből, 7 éve B-ből.

Soha eszembe nem jutott, fel sem merült, hogy meg kell a biztost vesztegetni.

Előbb magadban keresd a hibát, oka van annak, hogy nem kapsz jogsit.

2012. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
ne adj boritékot mert ha nem korupt eltiltanak egy életre mint ismerösömet .....
2012. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

# 7


Baromság. 2 hónapja vizsgáztam, nem adtam borítékot és simán átmentem, pedig még apróbb bakikat is vétettem.

2012. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!