Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell-e rá sportkipufogó?...

Kell-e rá sportkipufogó? (Yamaha TZR 50)

Figyelt kérdés

Ha rakok a TZR -emre előre 2 foggal nagyobb lánckereket, és fúvókákat nagyobbra cserélem, akkor kell-e rá sportkipufogó?

És gyárilag hanyas lánckerék van rajta?



2012. jún. 25. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
csak úgy portkipufogót nem lehet rátenni egy 2t motorral.arra rezonátor kell de a hengerhez tervezett.a fúvóka cserét is értelmetlennek találom a henger változtatása nélkül.a láckerékkel pedig csak a végsebesség közelében gyengébb lesz.de többet megy egy kicsivel.
2012. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a nagyobb lánckerékkel jobban is gyorsul?
2012. jún. 25. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Már miért gyorsulna jobban?



Azt tanácsolom hogy mielőtt egyáltalán egy csavarhoz is hozzányúlnál szegény motorodon vegyél egy váltós biciklit. És használd rajta a váltót. Meg gógléba nézz utána a 2T motorok működésének, kitérve a kipufogójuk szerepére és működésére.

Valamint még a karburátorok működését is megnézheted.

És akkor talán rá jössz te is hogy a gyári kipufogónál csak a motorhoz tervezett rezonátor lehet jobb. És alap hengerhez a gyári fúvókák a karbiba.


Lánckereket módosíthatod ahogy tetszik, ha előre kisebbet raksz akkor jobban gyorsul, de kevesebbet megy, ha nagyobban akkor rosszabb a gyorsulás de nagyobb a végsebesség.

Persze a végsebsaség nem biztos hogy nőni fog. Lehet hogy nem fog többet bírni a motorja mint eddig.

2012. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a sportkipufogót a rezóra értettem
2012. jún. 25. 14:30
 5/7 A kérdező kommentje:
és gyárilag hányas lánckerék van rajta?
2012. jún. 25. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Rezó csak akkor ér valamit ha a motorhoz csináltatod.

Ha bemész a sarki motorosboltba és kérsz rá egy rezót, na az valószínű rosszabb lesz mint a gyári.


Azt hogy gyárilag milyen lánckerék volt rajta nem tudom, de szerintem az ez egyedüli dolog amit érdemes lehet módosítani.(persze ha nem tuningolsz mindent)

Mert ugye azzal szépen be tudod lőni a saját súlyodhoz és igényedhez a gyorsulást és a sebességet.

2012. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nagyobbra cseréled az első lánckereket "hosszabb" áttételt kapsz, tehát rosszabb gyorsulást, és nagyobb végsebességet, ha a motor elbírja... próbáld ki egy montain bike biciklin, hogy elöl nagyobb lánckerékre váltasz, rezót meg kifejezetten ezekhez valót vegyél, mármint ami tzr50-hez gyártottak gianelli, meg nemtudom milyenek vannak még, lehet polini meg mallossi is. stb., lényeg hogy ezeket pontosan méretezni kell a motor paramétereihez (átmérő, diffúzor, konfúzor stb), lehet csináltatni is, bár itt mo-n nemtudom ki ismeri ezeket a motorokat, mert simsonhoz, mz-hez csoinálnak ilyeneket, de yamaha-hoz nemtom...fúvókát szerintem hiába cserélsz, ha mást nem változtatsz csak rosszabb lesz szerintem, dús keveréket fogsz kapni
2012. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!