Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikerülhet valaha a forgalmi...

Sikerülhet valaha a forgalmi vizsgám?

Figyelt kérdés
Harmadjára sem lett meg a forgalmi vizsgám:( Az az érzésem, hogy soha nem fog sikerülni. Először jobbkezes utca miatt buktattak meg, mert nem néztem be. Másodjára túl lassan mentem. Most pedig az volt a baj, hogy nincs önbizalmam és hogy rossz döntéseket hozok... Amit sajnos én is így érzek. Mit tegyek,hogy leküzdjem ezt? Már az is eszembe jutott, hogy átjelentkezek vidékre (Ózdra),mivel most Pesten próbálkozok. Hátha az ottani nyugisabb, jóval ismerősebb környezet segít majd. Szerintetek? Nagyon kétségbe vagyok esve. 25/N
2012. jún. 28. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell kétségbe esni miért ne sikerülhetne?

az biztos segíthet hogyha egy nyugisabb helyen vizsgázol nem pedig a pesti dugókban.

Csak kíváncsiságból mennyivel mentél? azért ha valamivel lassabban mész (50 helyett 40) nem szoktak azonnal buktatni csak hibapont jár érte. Nem lehet hogy csak azért buktatnak állandóan meg mert nem fizettél?

2012. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy magabiztos a volán mögött, nem mész át, ezt érzi a biztos is. Sokkal elnézőbbek az apróbb hibákkal szemben, ha magabiztos vagy. Te is érezd, hogy nem bízol a vezetési tudásodban, akkor nem várhatod el, hogy más bízzon benne.

Próbálj ismerős környezetben vizsgázni, sokat számít.

2012. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ahogy az előző is írta, ha látják rajtad a bizonytalanságot, hogy félsz megbuktatnak.

én egy indexelést hagytam ki, parkolásnál javítottam 2x(igaz ez semmi hiba, de meg szokták jegyezni), de mivel látta rajtam hogy tudok, nem félek, magabiztos vagyok, meg végigbeszélgettük az egészet nem buktatott meg csak annyit mondott hogy majd jobban figyeljek az indexre.

amikor kiszáll a vb. az oktató aztmondta hogy ilyen nincs hogy nem buktatott meg index nem használás miatt, ő is el volt csodálkozva.

2012. jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, rám fér:)

Első válaszolónak: Akkor mentem lassan,mikor rákanyarodtam egy forgalmasabb útra és így "nem vettem fel a forgalom ritmusát". Meg a 30-as övezetben 20-szal mentem, de csak a sok fekvőrendőr miatt, meg hogy rendesen be tudjak nézni a jobbkezes utcákba (először emiatt buktam), no meg ugye akkor is bizonytalan voltam. Az igaz, hogy még soha nem fizettem kenőpénzt, mert az a véleményem, hogy annak semmi értelme, akkor inkább ne legyen jogsim:(

2012. jún. 28. 15:06
 5/8 anonim ***** válasza:

ha azt mondod, h nem fizetsz, és inkább ne legyen jogsid, akkor el se menj a következő vizsgára.

engem is 3x húztak el, ebből kettő jobbkéz miatt, a 3 egy mocskos sárga lámpa. életem legszebb vizsgája lehetett volna, minden tutin ment, én meg voltam olyan balga, h úgy vezettem, mint ahogy amúgy szoktam és átmentem rajta.


a 4.re vittem pénzt, ott már azt mondtam, hogy nem érdekel, csak legyen meg. na, azóta csak még jobban vezetek, nem a papírtól vagy épp rosszkedvű VB-től függjön már az, hogy tudok-e vezetni.


ha bizonytalan, félős vagy, akkor nem érdemes jogsit csinálni, ez nem olyan mint az érettségi, h úgymond kötelező.


miért szeretnél amúgy jogsit? valami miatt kell?

én anno azért mentem el tanfolyamra, mert imádok vezetni, de ugye kis kártya nélkül ezt a sünök nem tolerálják.

2012. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk mind3 hibád súlyos, amit elmondtál, két jobbkéz meg egy lámpa XD

Az a baj, ha olyan embert akarsz megvesztegetni, akit nem lehet, feljelent és úgy tiltanak el, hogy még jogsid sem volt.

A vizsga a pillanatnyi formát mutatja, nem az összképet, abban a 45 percben kell jól teljesíteni.

2012. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pályakezdő vagyok és ha lenne jogsim talán könnyebben el tudnék helyezkedni. Csak "próbálom bővíteni az ismereteimet". Meg a családban én lennék a második,akinek van jogsija, és ennek Apum örülne a legjobban:P
2012. jún. 28. 17:15
 8/8 anonim ***** válasza:

A második válaszolóval nagyon egyet értek. Legyél határozott és magabiztos, ha azt látja a vizsgabiztos hogy totojázol, pánikolsz, bizonytalankodsz akkor a rossz összkép alapján meg fog buktatni. Persze nem azt mondom hogy flegmázz, mert azt épp annyira utálják, de muszáj hogy lássák, tudod mit csinálsz. Ha hibát csinálsz akkor se ess kétségbe, korrigálj amennyire tudsz és menj tovább szó nélkül, ha a vb nem szól akkor nincs gáz. Én nem fizettem semmit zsebbe és mégis átmentem elsőre, bár bénának éreztem magam. Hibázgattam a parkolásnál, egyszer mellé váltottam és hasonlók, de összességében azt mondta a vb hogy jól vittem az autót és nem csináltam szarvas hibákat.

Ne ess kétségbe, nyugodj meg és próbáld meg megint.

2012. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!