Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt lehet megszer...

Mennyi idő alatt lehet megszerezni egy B kategóriás jogosítványt?

Figyelt kérdés
Mi után melyik része következik?Mennyibe kerül kb és mennyi ideig tart amég megszerezhetem?:)

2012. júl. 2. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
4 hónap, de persze attól függ, h mennyi pénzed van. Van egy elméleti oktatás, megvan másfél hét alatt, 27 óra a kötelező. Utána mehetsz kresz vizsgára, ha ez sikerült mehetsz a gyakorlati oktatásra, itt 30 óra a kötelező. Ha ez megvan, jöhet a forgalmi vizsga, na ez a legnehezebb. Közben meg kell csinálni még az egészségügyi vizsgát is, ha minden megvan, kimész Budára a Petzvál József u-ba és az innen kapott papírokkal mehetsz az okmányirodába.
2012. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is valami 4-5 hónap volt, de én nem siettem vele különösebben.

Volt egy elméleti oktatás, meg elsősegélyből is pár óra. Utána vizsga kreszből és elsősegélyből. Ezután a rutinpályán kellett venni gyakorlati órákat. Kézifékes indulás, Y-forduló, ilyesmik. Ebből is vizsgázni kellett. Után lehetett menni a forgalomban. Ezután megint vizsga és utána mehettem az okmányirodába a jogosítványomért.

Nekem annak idején nagyon kényelmes volt, mert a gimnázium, ahova jártam megszervezte az egészet. Így helyben volt az elméleti oktatás az iskola tantermeiben. Nem kellett külön eljárni, meg egyeztetve volt a normál órarenddel.

Kb november körül kezdtem az egészet és a forgalmi vizsgám márciusban volt. Áprilisban már a kezemben is volt a jogsi. De ha valakinek nagyon sürgős, biztos előbb is le lehet zavarni.

2012. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 flora08 ***** válasza:
Nem feltétlenül kell hozzá ennyi idő, én május 12-én kezdtem a KRESZ-t, 30-án volt a vizsga, június 5-én az eü. Június 8-án már mentem vezetni és most tartok 22 óránál, úgyhogy ha minden jól megy, még júliusban meglesz a jogsim. Amikor elkezdtem még szorgalmi időszak volt, úgyhogy hétvégi képzésre jártam KRESZ-re, meg eü-re, szombat-vasárnap. Rutinvizsga ugyebár B kategóriánál már nincsen, a forgalmiba épültek bele az elemek.Az, hogy mennyi idő alatt csinálod meg attól is függ, hogy te és az oktatód hogy értek rá, ha nagyon sokan vannak nála, akkor jó ha hetente egyszer-kétszer el tudsz menni vezetni. A város egyik legnépszerűbb autósiskolájánál csinálom, de még itt is viszonylag kevesen vannak, mert ugye a jogsi nem olcsó mulatság. Bocsi, ha hosszú lett:)
2012. júl. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem 1,5 honap bp....
2012. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!