Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvertek a szervizben, ilyenko...

Átvertek a szervizben, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Bevittem az autót javítani egy azt hittem "rendes" szervizbe, tehát nem ilyen lepukkant helyre. Idősebb autóm van (20éves)tudom hogy nem fiatal, azért szeretném rendbe hozatni. Bevittem bevizsgálták azt mondták 100.000.-ft a javítattása teljes motor felújítás olaj karter hengerfej tömítések, szimeringek, kikell venni a motort belőle.. stb. Otthagytam hogy megjavítsák, pár napra rá mentem érte, megnéztem de mivel 23 éves lány vagyok nem igazán értek úgy hozzá, kifizettem haza hoztam, majd itthon megnézte egy hozzáértő és azt mondta, hogy hozzá se lett nyúlva, nem lett leszedve róla semmi és ugyan úgy minden baja van mint mikor bevittem. Felhívtam a szervizt és mondták hogy vigyem vissza. Most hogyan tovább?? Mi a teendő ilyen esetben? Nagyon megköszönném a segítséget azért 100.000ft a mai világban elég sok pénz pláne tanulóként!

2012. júl. 6. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
de most ez milyen márkájú kocsi? Márkaszervizbe vitted?
2012. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem márka szerviz. :( Toyota
2012. júl. 6. 12:31
 3/16 anonim válasza:
87%
Először is nyugodj meg semmire nem mész vele ha odaviszel magaddal 3-4 kigyúrt állatot és szana-meg széljel vereted a fejüket azoknak az utolsó rongy szerelőknek akik így kicsesztek veled elkel engednek az ilyen kellemetlenségeket mert csak nyomni fogja a lelkedet a teher menj vissza kérd vissza pénzed fapofával mond hogy egy másik szerelő szerint ki se cserélték az alkatrészeket bár ezt ők is tudják különben nem mondták volna hogy vidd vissza visszakapod a pénzed jobb esetben és már meg is tanultad a leckét hogy nem mind arany ami fénylik szép napot
2012. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, teljesen tönkre mentem hogy így átverik az embereket, megpróbálok megnyugodni. Visszaviszem és majd meglátom, hogy mi lesz gondolom hogy semmi jóra nem számíthatok. Hát tanultam most belőle az biztos csak hát tanulópénznek ez egy kicsit sok volt. :( Neked is Szép Napot! Köszönöm a segítséget!
2012. júl. 6. 12:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jódöntést csak tapasztaltan lehet hozni.

A baj ezzel,hogy tapasztalatot csak rossz döntéssel szerzel..


Te, nincs egyetlen ismerősöd sem,aki tudott volna ajánlani egy normális szerelőt?? Beálltál az első műhelybe,amit megláttál? OMG

2012. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van ismerősöm, mikor haza hoztam akkor beszéltem egy hozzáértővel, de úgy nincs senki akinek szólhattam volna. Nem álltam be az első műhelybe amit megláttam hanem keresgéltem keresgéltem és ez tűnt a "legmegfelelőbbnek", hát tévedtem. :(
2012. júl. 6. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:
Toyota micsoda? Mennyibe került? Érzékelted, hogy van valami baja?
2012. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De szerintem 100.000 ft egy kicsit kevés egy teljes motorgenerálhoz, szereléssel, mindennel együtt.
2012. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
előbb kellett volna gondolkozni sajnos, köztudott dolog, hogy ma mo-n a használtautó vétel, és a szervizelés az amivel leginkább át*basznak, szóval olyannal kellett volna menned, aki legalább kicsit ért hozá, de ha kaptál számlát, akkor fel lehet jelenteni őket, az megűllapítható szakértő által, hogy a 20 éves alkatrészek vannak e benne, kérdés hogy ilyen összegnél (100 ezer) megéri-e a herce hurca, azért beszélnék egy hozzáértővel, vagy egy ügyvéddel, de előbb a szervízbe mennék vissza, és közölném velük, hogy vagy visszaadják a lóvét, vagy bíróság...
2012. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
másik meg hogy a tljes motorfelújítás kicsit többet foglall magába, mint szimeringek, meg hengerfejtömítés cseréje. Ezek nem nagy dolgok, csupán az benne a drága, hogy szétkell szedni hozzá a motort. De a motorgenerál magában foglalja a gyűrűzést, csapágyazást, esteleg dugattyúk cseréjét, legrosszabb esetben pedig a motorblokk felfúrását, ezek pedig barátok között is 2-300 ezerből jönnek ki cakk um púder
2012. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!