Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonba 5 liter keverékhez...

Simsonba 5 liter keverékhez tankolok e 85 öt vagyis bioetanolt kb 1 litert menni fog vele vagy sem és ha menni fog vele nagyobb lesz az erő benne?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 18:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Te most komolyan 50 (!) forintot akarsz spórolni és aggódsz, hogy megy-e a majd a gép?!
2012. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nemspórolás ról van itt szó testvér hanem arról hogy jobban megy e vele mert van egy 600 az gsx r em az megy vele mint az állat ... ez a szitu !
2012. júl. 9. 19:21
 3/18 anonim ***** válasza:

mondom neked m ia szitu. úgy tedd bele mint én a babettámba tisztán!

2dl benzinhez elkevered az x dl olajat amit az x liter benzinhez szoktál bekeverni utána meg egybeöntöd a tiszta tele tank etanolhoz és összerázogatod így nem fog kiválni az olaj belőle. és majdnem tiszta az etanolod. Arra figyelj,hogy menj vele egy próbakört ha bemelegedett a motor mert lehet hogy a levegő csavaron kell majd befelé tekerned hogy dúsuljon a keverék aztán ujra próba

2012. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
és igen érezhetően jobban fog menni ha eltalálod a karbi beállítást ,nekem sokkal jobban reagált a babszim mint benzinnel sőt egy ideje benzint tankolok de észrevehető az a pár oktánszám különbség az e85 javára. de már nem aggódom ezen mert beújítottam egy dellorto karbira =D és harap mint a tigris :P, feltételezem ezzel is kipróbálom az etanolt XD már csak azért is
2012. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Bioetalon, az. Meg az eszed tokja.

1:5 arányú keverék mellett még valószínűleg menni fog vele, nem módosul annyira az üzemanyag-levegő tömegarány, hogy újra kellene fúvókázni a motort. Teljesítménynövekedést viszont ne várj. Egyrészt eléggé "gyenge" a keverési arány, a bioetanol magasabb oktánszáma még nem nagyon érvényesül, másrészt hiába nő egy kicsit a teljes keverék oktánszáma, ha ugyanolyan sűrítéssel használod a motort.

2012. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ahha oksa akkor próblom ha besül besül ott a gsx r max veszek rá dugót gyűrűt meg hengert fejjel együtt a simora és csak benzin meg oil továbbra is :DD 19:41 es neked meg szép testvér akkor a gsx r 600 miért megy vele mint a vad barom 5 be gázra jön ki kerékre fele bioetalon fele benzin :P
2012. júl. 9. 21:29
 7/18 anonim ***** válasza:

Épp ezért írtam én is neki,hogy mit kő véle csinyánija =D .

Én így használtam a motort (babettát) pontosabban azért állítottam dúsabbra a keveréket hogy ne kelljen nagyobb fúvókát vásárolnom a karburátorba :) és tökéletesen jobb eredményt produkált mint benzinnel :) legalábbis az én tapasztalataim szerint. Meg ez az egész dolog motor függő is,mennyire hajtottad már szét vagyis milyen állapotú a hengered és a hengerfejed,a gyújtásod. Észrevettem még azt is hogy mivel az etanol nem keveredik az olajjal csak az általunk bevitt 2dl benzinnel így kiváló kenő tulajdonsága lesz vagyis jobban keni a főtengelyt és alkatrészeit mintha benzinnel használnád el mert a benzin ahogy ráviszi kapásból le is mossa onnan. Viszont mikor szedtem szét a blokkomat (mert még az etanolos időszakom előtt oldalra járt a főtengely és lustaságom miatt csak később lett megcsinálva) észrevettem hogy egy vékony olajfilm réteg lakozik az alkatrészeken ergo ezért mondtam hogy jobb kenése lesz a motornak valamint nem lesz a kipufogód végén csúnya olajfolt ami esetleg kicsepeg.Nekem csak előnyömre vált főleg az ára miatt de majd ha erőm engedi a dellortoval is kipróbálom hátha azon meg nem kell hozzá állítani semmit :)

2012. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem hogy 1,5 évet használtam az etanolt! csak én mar.ha visszaváltottam benzinre mert azt hittem hogy most kell egy kicsi benzin is a mocinak ,hát csalódtam mert kicsit gyengébb lett ahogyan elkezdte enni a benzint. besülni nem fog hogy ha azt az olajmennyiséget megkapja amit előtte
2012. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"fele bioetalon fele benzin :P"

Szerinted az 5 liter keverékhez 1 liter bioetanol (nem igaz, hogy nem tudod megjegyezni, hogy kell leírni, b*zmeg) az fele-fele arányú keverék? A bioetanol részarányát (bár neked ilyen bonyolult szavakat hiába ír le az ember) emelve folyamatosan emelkedik az oktánszám, ezzel javulnak az üzemanyag bizonyos tulajdonságai is.

Egyébként meg ébredj fel szépen, mert a bilibe lóg a kezed. Felejtsd el azt a képzeletbeli 600-as GSX-R-t, aztán menj ki a garázsba és erőlködj a Simsonoddal. Annyira nem lehetsz hülye, hogy ha a nagymotoron már rég használod a benzin-bioetanol keveréket, a Simsonnál meg ilyen amatőr kérdésekkel jössz, hogy 20%-ban keverve beindul-e.

2012. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Eszed tokja 600 gixer te, max pószter a szobád falán. Max. az veszi fel 5-ben egykerékre.


A bioetanol energiatartalma ALACSONYABB, mint a benziné. Ez TÉNY. Ergo semmi sem fog vele jobban menni, mint benzinnel, pláne nem átalakítás és hozzáhangolás nélkül.

2012. júl. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!