Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tervezett rezót át lehet...

Tervezett rezót át lehet alakítani?

Figyelt kérdés
Vettem az S51 simsonomra egy tervezett rezót, mely 8000-s ford. van készítve és ez nagyon magas az én gépemre (60/2).Nagyon fogja a gépet.A "gagyirezóval" ment 65-t (120 kg vagyok,mielőtt köpködnétek a blokkot).Ezzel meg 40 után nem húz. Át lehet alakítani 6000-s fordulatra, vagy legyen inkább gyári kipu?

2012. júl. 14. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy inkább a váltót kéne megszoknod.mert ha negyvenig húz akkor negyven felett is kell hogy pörögjön.

Egy sport rezóval mindenféleképpen jobban kell hogy pörögjön a gép azért mert könnyebben löki ki a füstöt kifelé.nem hinném hogy a kipufogóval lenne a baj.

Lehet hogy nagyobb főfúvóka kell bele,de ez nem biztos.

2012. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy kész rezóba már nemigazán lehet belenyúlni. Annak minden keresztmetszete és hossza tervezett. Ha valahol belenyúlnál borulna az egész és valószínűleg rosszabb lenne mint most.
2012. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsóra rácáfolnék mert igen is szokták átméretezni a rezókat viszont csak arányaiban.

Én csináltam már 70ccm-es robogóra tervezett rezót hát nagyon bitang lett tőle a gép csak annyi hogy picit túl lóg a kipufogóm a robiról.

Szóval lehet hogy nagyobb főfúvóka kell bele...

2012. júl. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a főfúvóka 72-es,a váltásnál meg próbálom mindig kihuzatni,de nem annyira dinamikus,mint régen.a kompresszió 10-es érteket mutat, a karbi ki van pucolva.lehet előgyújtás probléma?köszi az eddigi válaszokat!
2012. júl. 15. 08:02
 5/8 anonim ***** válasza:

76-os vagy 80-asv fúvúókát ha tudsz szerezni belepróbálhatnád.

a gyári robogókba raknak 76-ost és egy kis tunning után már bizonyos fordulatra nem képes mert kevés a nyál neki.

2012. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat.raktam bele 75- ös fúvokát és sokkal jobb.megpróbálom a 80-at is majd,háta még jobb lesz.
2012. júl. 18. 16:06
 7/8 anonim válasza:
én most készülök simson gyári enduro csonkot tenni a levágott alulvezetett rezócsonk helyére. szerintetek mi lesz az eredmény ha csak a csonkot variáltam át? közdarabbal és 2 bilinccsel simán le lehet tömíteni majd,a hirtelen átmérő-ugrás esetleg befolyásolhatja? úgy néztem,szinte alig különbözik az enduro rezó csonkja a gyáritól...
2013. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden rezór másképp reagál,ha egy picit piszkosabb ,már érezhető a változás a motoron.
2013. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!