Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes olcsóbb, régi BMW-t/Au...

Érdemes olcsóbb, régi BMW-t/Audit venni?

Figyelt kérdés
Kezdő jogsis vagyok, és láttam 4-600 ezerért viszonylag régi BMW 316-ot illetve AUDI A4 1.6-ot. Érdemes gondolkozni rajtuk? Az alkatrészek cserélése miatt dilemmázok, mert valaki azt mondta, hogy lehet venni olcsón utángyártottakat, de más meg azt, hogy csak nagyon drágán lehet, és így viszont nem nagyon érné meg az autó fenntartása.

2012. júl. 16. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem megérné, de inkább benzin/benzin gázosban gondolkodj. Alkatrészt meg lehet venni olcsón is másik járműből... utángyártottakat hülyeség, mert így is úgyis drága. A legegyszerűbb ha veszel egy papíros kocsit és egy ugyanolyan autót csak papírok nélkül, alkatrésznek jó lesz. És már meg is van oldva a nagy dilemma.
2012. júl. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha szívni akarsz, vegyél nyugodtan. Viszont olyat nagyon nehéz találni, amit rendesen karban tartott a tulaja, ezek többnyire ütött-kopott roncsok, a többség csak a márkanév miatt veszi meg ezeket, tű a szénakazalban ami megéri az árát. Drága a szervizelés, akár utángyártott, akár bontott alkatrészekkel. Inkább vegyél valami kommerszebb Skodát, Opelt, Renault, Suzukit vagy amit akarsz, azokat nem lakják le annyira, de hogy 4-600 ezer forint között túl jó állapotú 316-t vagy A4-t nem kapsz, az tuti. Vagy ha igen, az már túl van a 2 X-en is, ami önmagában nem baj, ha esetleg jól karban van tartva, de egyrészt nem ez a jellemző, másrészt korral járnak a bajok.
2012. júl. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem, ennyiért csak nagyon szakadtat kapsz. Kezdő jogsival, ilyen pénztárcával Suzuki. Lehet villogni, hogy neked BMW-d vagy Audid van, de esélyed nincs, hogy megúszd orbitális szopás nélkül.
2012. júl. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Jolinar válasza:


a gyerek pont hogy orbitális szopást akar szerinted miért Ódi & BnW a kinézett vas ?! :D

2012. júl. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt az AUDI BMW mániát a fiataloknál mind a 2-ő ipari hulladék ilyen árakon.4-600 ezerért olyan fahin autót kaphatsz, hogy a a szemed is kettéáll ne ilyen ócskavasakba öld a pénzed, főleg kezdő jogsival ne, inkább vegyél egy normál személyautót, gyakoroljál rajta sokat aztán ha lesz pénzed vegyél egy fiatalabb jobb AUDI-t vagy BMW-t, ráadásul én inkább nagyobb dízelt vennék mind a kettőből kisebb fogyasztás nagyobb nyomaték miatt, aztán azzal majd lehet az ülésbe tapasztani a csajokat meg a haverokat :)
2012. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Bence1234 válasza:
22%
ááá nehiggy nekik. csak féltékenyek..nem értenek ehhez.én egy kamionsofőr vagyok 23 éve. minden megtakarításom autókra költöm, így mondhatni sok tapasztalatom van. a régi bmw és audi autók remekül működnek.csak vigyázz hogy ne verjenek át amikor megveszed(ne másik autó motorja legyen benne stb). sok szerencsét és jó sok cummendárét a hátsó ülésen ;)
2012. júl. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A fentebb szólókhoz írnék.. Én meg azt nem értem mi ez az új multifunkcionális formájú ipari hulladék BMW Audi mánia. Annyi hibás konstrukciójú autó gördül le a szalagról, komolyan a kedvem is elmegy tőlük. Én is régebbi kocsi párti vagyok, persze azért nem egy ezer éves roncsé amit már félig megevett a rozsda, de egy régebbi BMW-t Audit, Mercedest szívesen vennék, sőt Mercit fogok is ha lesz rá elég pénzem, számomra az elegancia és a minőség az első. ahogy az előttem szóló is írta jó autók, sőt a golfok is remek kocsik, csak vigyázz milyet veszel, és fogadd meg a tanácsom hogy fillérekért alkatrésznek vegyél egy papír nélküli kocsit is, jól jársz.
2012. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem "utálat", se nem "irigység", ez egyszerű szakmai tapasztalat. Friss jogsis tinik ezrei gondolják, hogy de menő lesz majd ha megveszi a BMW-t meg Audit cuncimgánesnek olcsóban és feszít benne, közben meg a példából láthatóan a normális alkatrészek árát sem tudja kifizetni, mi lesz így a biztosítással, adókkal, üzemanyaggal? Lehet persze kis költségűt is venni, egy 1.6-os fenntartása ezekből sem iszonyúan drága, de olyat meg nem fog találni 4-600 ezer között, mert 95%-ukat leamortizálták 15 éves korukra. Szóval nem a Merci/BMW/Audival van a baj, hanem a mögötte levő anyagi felkészületlenséggel és a hozzálással. Hozzáteszem, nekem van olyan ismerősöm, aki első autónak 19 évesen is Mercedest vett, szerelemből, de ő költött is rá rendesen.
2012. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

"kamionsofőr vagyok 23 éve. minden megtakarításom autókra költöm"

Olyan sokat kell javítani az autókat kamionos kolléga? Talán ha egy kicsit a technikai hátteret megtekintenéd vagy autóvásárlás előtt utánajárnál az autó állapotának, nem vágnának át annyira, hogy minden pénzedet autókra kelljen költened.


"jó sok cummendárét a hátsó ülésen ;)"

A higiénia egyébként az egyik ok, ami miatt nem éri meg ismeretlen előéletű prémium autót vásárolni. Egy pár éves Mercire vagy BMW-re feltehetően vigyázott a gazdája, de egy 15-20 éves autó már átment egy s máson, nem biztos hogy csak családi utazó autónak használták. Persze ha valaki szeret mások testnedveiben, vérben, ürülékben, gombákban vagy egyéb ismeretlen anyagokban fetrengeni, hajrá. Nem mindent hoz ám ki egy olcsó felületi kárpittisztítás.

2012. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek :) tisztában vagyok, és egyetértek azzal, hogy ilyen autók ebben az árkategóriában 99%ban leamortizáltak, de ha az ember lát egy elvileg kitűnő állapotban lévőt, azt ha csak megnézi, baja nem lesz belőle szerintem. És nyilván jobb vétel pl. egy 6éves Polo/Golf csak az meg drágább.
2012. júl. 18. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!