Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jobb ha veszek 5 éves...

Mi a jobb ha veszek 5 éves autót 130000km-rel vagy 7 éveset 90000km-rel, Tehát fiatalabb legyen vagy keveset futott, ha az ára ugyanaz?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 01:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Hát attól függ milyen autóról van szó! Pl. egy 7 éves Mercedes, még egy 1 HÓNAPOS Suzukinál is ezerszer jobb. Illetőleg nem mindegy h kereskedős e a kocsi. Könnyen lehet h az a 90 ezer, 900 ezer, meg ilyesmi. Előbb linkeld ide az autókat, had nézzük át!
2012. júl. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
skoda octavia, vagy opel astra
2012. júl. 18. 01:52
 3/11 anonim ***** válasza:
kevesebbet futottat
2012. júl. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az órát biztosan pörgették öszzevissza, inkább az állapotuk legyen mérvadó.
2012. júl. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak egy alapos átnézéssel lehet eldönteni.

De ha feltételezzük hogy mind a 2 autó jó műszaki állapotban van és nem buherálták a kilométerórát akkor én a kevesebb km-t futottat venném.

2012. júl. 18. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy a futott kilométer. 10.000 km alatt is haza lehet vágni egy autót, de ha odafigyelsz és normálisan karbantartod, akkor 200.000 km-el is lehet tökéletes állapotú.


Az állapotuk legyen az amit elsődlegesen szem előtt tartasz a 2 kocsi esetében, ne érdekeljen se a kor, se a futott km.

2012. júl. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon egy dolgot ne nézz autóvásárláskor: a kilométert. Az autók 80-90%-ában ugyanis az óra nem a valós állást mutatja. Azt vedd, amelyik jobb állapotban van külsőre, belsőre, de főleg műszakilag.
2012. júl. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak alkatrészek, amelyek álltában is elhasználódnak, pl ékszíjak, vezérműszíj kinyúlik stb. Ezt érdemes átnézetni egy megbízható szakemberrel. Mindemellet biztos, hogy az óra vissza van tekerve, minnél kevesebbet mutat, annál inkább.
2012. júl. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Jubilee válasza:
Kérdezz utána a márkaszervizben rendszám alapján, hogy mikor voltak utoljára szervizelve. Ott elvileg tudnak mondani kilométeróra állást, s abból már leszűrhető mennyire reális a 130e vagy 90e km. Egyébként egyetértek a többiekkel, hogy az állapot legyen a mérvadó, ne a kor és km.
2012. júl. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6-os is írta, az általános állapotukat kellene összahasonlítani.

Amikor a legutóbbi autómat vettem, a kereskedésben sokat átnéztem a tipusból (swift). Végül egy 12 évest vettem meg, 160ezer kilóméterrel. Mert voltak sokkal fiatalabbak, kevesebbet futottak, sokkal, de sokkal rosszabb állapotban, amiken látszott, hogy nem voltak megbecsült tagjai a családnak. Ez a kora és km ellenére nagyon egyben volt, látszott rajta, hogy vigyáztak rá.

És nem is bántam meg. Lassan 17 éves az autó, de a karbantartáson kívül még nem kellett hozzányúlni.

2012. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!