Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti vennétek autót a helyemben?...

Ti vennétek autót a helyemben? Vélemény?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a szüleimmel lakom, támogatott (ingyenes) levelezős szakra járok egyetemre, mellette teljes munkaidőben dolgozom, 160-200 között keresek nettóban.


Minden vágyam lenne egy autó. Viszont mindenhol csak azt hallom, hogy úgy se fogom tudni fenntartani, rámegy majd minden pénzem stb... A biztosítása az anyukám nevére menne (évi 40ezer).


[link]


2012. júl. 18. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én minden további nélkül. Ha ennyit keresnék mint te akkor már rég vettem volna egyet 1 év munka után. Én is a szüleimmel lakok, járok képzésre heti 2 alkalommal meg melózok is alkalmit de az csak arra elég hogy tankolni tudjak apám kocsijába ha kölcsön kérem. Egyébként csak az elején kell sokat fizetned az át íratásra, eredetiségvizsgára, meg ha esetleg valami probléma adódna annak a javítására. Ezzel tulajdonképpen semmi baj nincs így ránézésre, ezek nagyon jó autók! Persze érdemes egy szakival megnézetni vásárlás előtt.
2012. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

szia ezen az oldalon utánna tudsz nézni melyik autóról mit irnak a tulajdonosok én a helyedben nem vennék 1.1 es peugeot -t mert a farncia autók eleve nem a legjobbak és az 1.1 es motor nagyon kicsi sokat fogyaszt városban még elmegy de autópályán nem jó!itt van egy tulaj véleménye ez 1 a sok közül! [link]

itt minden autórol megtalálod a leirásokat!én inkább valami németet vennék !(opel,ford,wolksvagen,audi)

2012. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Antimod ***** válasza:

Jóval kevesebbet kerestem, mikor az autómat megvettem több év spórolás után. Simán fenntartod belőle, bár a mai benzinárak miatt azért csínján kell bánni az autózással, de ha a szüleidnél laksz, ennyi pénzből kijön a benzin is.

Francia márkát használtan nem javaslom, mert az tényleg pénznyelő lehet. Inkább japán autót vegyél, azok elég jól bírják a strapát, és nem öt évre tervezték őket. Ha jót fogsz ki, akkor alig-alig kell rá költeni.

2012. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ennyit keresel és még egyetemre jársz? grat :) Én a helyedben vennék egy autót de ha nem akarsz kockáztatni akkor Japán autók közül választasz, illetve nagyon ajánlom a Toyota Corollát 2002-2006 gyártásúakat, abból is inkább a benzines változatot 1.6 motorral, fogyasztása városban relatív alacsony, szerviz költsége nem drága. Igaz többe kerül de megéri az árát :)
2012. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha szükséged is van rá, tehát használni is tudnád, akkor vegyél nyugodtan. A kiszemelt típus is jónak tűnik, az ilyen "csak német autó" meg "F betűs autót nem szabad venni" dolgok meg hozzá-nem-értő emberektől származnak, nem kell sok alapot adni nekik, a lényeg, hogy vásárlás előtt nézesd át az autódat és legyen egy normális szerelőd - ez fontos, akármilyen autót veszel. Ezen kívűl, ha nem nagyon rombolod le a kocsit, akkor nem érhet nagy meglepetés.
2012. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

óó drágaszívem, én a fél karomat odaadnám, ha ennyi fizum lenne. mit dolgozol? :)


persze h vennék. én most álltam munkába, az egyetem alatt sikerült összespórolnom egy szakadt suzuki árát. de ha addig élek is, lesz egy autóm. :)

2012. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ebben az országban 160-200 ezres fizetés kurv@ jó!!! Pláne 20 évesen. Viszont! Ha ennyit keresnék, meg se fordulna a fejemben, hogy ilyen szarokat nézzek! Vehetnél bőven jobb autót is! 5-ös Golfot, H Astrát, Octáviát, A3-as Audit...
2012. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Ebben az országban 160-200 ezres fizetés kurv@ jó!"

Írta hogy ez a nettó fizetése. 120-140 körül kap kézbe, attól szerintem nem kell beájulni.


"Vehetnél bőven jobb autót is! 5-ös Golfot, H Astrát, Octáviát, A3-as Audit..."

Megnézem milyen 5-ös Golfot vagy H Astrát vennél te 800.000 alatt. Különben meg mi az hogy jobb? Ha neki nem kell fenékmasszázs, digiklíma meg nagynavigáció akkor minek vegyen drágábban nagyobb fenntartási költségű autót? Mivel tud többet egy 20 éves egyetemista lány számára egy Audi A3-as mint egy 206-os Peugeot? Ennyi erővel Ferrarit is ajánlgathatnátok neki...

2012. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A családomnak régebben egy dízel Golf-ja volt, közel 30 éves, de nagyon jó volt motorikusan! Szóval lehet benne valami, hogy a német márka nem rossz... de sajnos relatíve nagyon drágák. 2000 évjárat fölötti, jó állapotú német autó nincs 7-800 ezer alatt..


Toyota autók nagyon nem tetszennek (belülről olyan játékautó stílusúak), ahogy az Opel Corsa sem. Opel Astra meg drága, nagyon.


Ezt találtam viszont:

[link]


[link]

2012. júl. 18. 15:18
 10/18 A kérdező kommentje:

"Ebben az országban 160-200 ezres fizetés kurv@ jó!"

Írta hogy ez a nettó fizetése. 120-140 körül kap kézbe, attól szerintem nem kell beájulni.



Szerintem olvasd el amit írtál. :XD

2012. júl. 18. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!