Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megmondanátok, hogy konkrétan...

Megmondanátok, hogy konkrétan a nitró hogyan is segíti a teljesítményt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy kihűti a hengert, ezért az több üzemanyagot tud magába szívni. Ja és hallottam olyat is, hogy Diesel motorokban nem működik? Igaz-e ez és ha igen, miért?

2012. júl. 18. 19:08
 1/5 smitwesson ***** válasza:
a kémiába nem tudok belemenni, de a nitró segíti az égést, tehát tökéletesebb lesz a munkaütem. A diesel motorokba pedig azért nem működik, mert azok hő és légfelesleggel működnek, tehát az adott üzemanyaghoz, több levegő kerül az égéstérbe. Ha ezt még megspékeled nitróval, sajnos igen csekély nyomatékkülönbség jön létre.
2012. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kössz, ezt tudnom kellett.
2012. júl. 18. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Nitrónál nem a nitrogén a lényeg, hanem a plusz oxigén. dinitrogén-oxidról leválik az oxigén és tökéletesebben ég el az üzemanyag.
2012. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1 egység dinitrogén oxidban nagyobb tömegarányban van oxigén, mint a levegőben, és a dinitrogén oxid sűrűb is a levegőnél, ennek eredményeképpen jóval több oxigén jut a motorba, ha a levegő egy része helyett dinitrogén oxidot (nitrot) juttatsz az égéstérbe, ehhez a több oxigénhez pedig több üzemanyagot is lehet fecskendezni, így akár 1.5-szörösére is növelhető a teljesítmény a befecskendezés idejére
2012. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D
2012. júl. 19. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!