Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos, ha utólag fel...

Szabályos, ha utólag fel rakok led sor világítást az első lámpa alá?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Gondolj a szembejövőkre, akiket elvakíthat.
2012. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem szabályos, és erre még a rendőrök is kapósak.
2012. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha a LED-sornak van E-minősítése, mint nappali menetfény és az elektromos kapcsolása is megfelelő, akkor elméletileg lehet szabályos. De ha a bazári/autósbolti karácsonyfaizzót erőlködöd be a lámpa alá, "mer ojan van az ódin meg a mercédeszen, oszt' az menő", akkor nem szabályos.
2012. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Kaptam egy kék fényű szivargyújtóra köthetőt,de még nem szereltem fel.
2012. júl. 24. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Vannak direkt nappali menetfények. Aki pedig azt írta hogy a LED elvakítja a szembejövőket azt kicsit kiröhögtem. Egy LED sor hogyan vakítaná már el a szembejövőket? Hidd el, nem vakít jobban mint a helyzetjelző izzója. :D
2012. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet elméleteket gyártani, de a vonatkozó jogszabály egyértelműen felsorolja, milyen fényforrások lehetnek a járművön. Nem említ "menetfényt" - kék színűt pedig főleg nem.
2012. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valóban: sok minden más mellett a használható lámpák is jogszabályban vannak rögzítve. Ám ez a jogszabály - egészen pontosan a 6./1990. KöHÉM-rendelet - tesz említést menetfényről és engedélyezi a használatát bizonyos feltételek mellett. A jogszabály 55/A és 55/B paragrafusa tárgyalja a nappali menetjelző lámpákra vonatkozó műszaki feltételeket.

Az viszont tény, hogy kék színű DRL-t nem engedélyez a jogszabály.

2012. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megelőztél, közben én is utánanéztem, mert gyanús volt, hülyeséget írok. :)


De a lényeg, hogy csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni, ami csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

2012. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mist194 válasza:
A LED sor egyértelműen szabálytalan! Csak olyan lámpatestet lehet utólag felszerelni, amin rajta van az eltávolíthatatlan jelzés E1, E2,...jelölés (a szám az ország kódja, a gyakori E4 Hollandia jelzése), valamint az RL (Run Light) menetfény jelölése. A lámpatestet a vonatkozó előírások szerint KELL felszereltetni, és bekötni: 6/1990 Köhém+26/2010(XII.22) NFM 5§. Ha így történt, akkor a rendőrnek is el kell fogadni. Azért nem árt a két előírást a kocsiban tartani, mert gyakran még ún. "szakemberek", még a Totalcar-on is butaságokat írogatnak erről. Egy rendőr meg még csak nem is szakember, honnan tudná..!
2012. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!