Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lesz kormos a kipufogó?

Miért lesz kormos a kipufogó?

Figyelt kérdés
Feltűnt -e nektek h a benzines autók kipufogója soknak iszonyú kormos, a dízelekében pedig 1 szem korom nincs pedig semmi részecskeszűrő nincs benne csak katalizátor mint a benzinesekbe? Nyilván vannak kivételek de az arány sokkal roszabb a benzineseknél.
2012. júl. 27. 13:00
1 2 3
 11/29 zsoltika75 ***** válasza:
26%
mutass egy dieselt ami nem kormol! kihozod a mercedest a szalonból,nyomsz egy kövér gázt nem lehet látni mögötte! láma
2012. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
bármelyik akár az utcán is ;)
2012. júl. 27. 21:10
 13/29 Combi27 ***** válasza:
78%

öö.. a családban nekem van egyedül benzines autóm..vagyis benzin/gázos...keresztapám 1.6 szívó dízele eregeti a kormot, fater 1.5 td-je szintén, öcsém tuningolt 1.3 cdti-je mögött meg nem látni semmit ha odalép neki...

Mikor láttatok ti benzindes autóból kormot okádni gyorsításkor? Max ha szét van kopva a motor...

Sokszor azon csodálkozok itt a lakótelepen mikor végignézem a kipufogókat hogy sok olyan van amin a kipufogóvég belül vagy fémszínű, vagy rozsdás....de egy sem dízelé..

2012. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Az én benzinesem ha lepadlózom köp egy adag fekete füstöt. Nincs szétkopva,leélve a motorja, mindössze 110ezer km van benne és az olajat sem eszi.
2012. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Combi27 ***** válasza:

az én benzin/gázos autóm 30 éves, benzin és gázüzemben sehol egy fekete füst..sőt kék sem :) párás időben gázüzemben jó kis vízpára jön ki a kipufogójából, kövér gázra meg köp ki egy adag vizet :))

fater meg öcsém olajkájhája kövér gázra okádja a kormot, főleg öcsém chiptuningos Corsája :(

2012. nov. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:

Én is láttam már ilyet hogy benzines autó ment fel a nagy emelkedőn és folyamatosan kormolt. De régi autóm is kormolt amikor rajta maradt a szivató meleg motornál, persze akkor csak egy ideig mert hamar leállt a motor a rossz keverék miatt.

Arra gondoltam hogy a mai autók nem veszik le elég szegényre a keveréket és emiatt lesz lerakódás a kipufogóban. Régen a ladán ha jól volt beállítva a levegő/benzin arány, nem volt semmi korom a kipuffon.

2012. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
lényeget leírták, de fontos, hogy amelyik kocsi füstöl (és nem harmincéves) ott igenis valami motorhiba van, karburátor, katalizátor, keverési gond... sajnos sokan nem foglalkoznak ezzel, okádja a füstöt a kocsi, mellette meg hencegnek, hogy nem kell rákölteni az autóra bezzeg más...
2012. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Combi27 ***** válasza:
szegény, és a dús keverék is árt a motornak, az ideálisat karburátoros autón nehéz beállítani (gázelemző műszerrel, karburátor beállításával), a motorvezérlős, injektorosokon pedig az elektronika végzi,lambdaszonda segítségével, beavatkozni nem lehet.
2012. nov. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
De a szegény keverék miért ártalmas? Új motorok szoktak úgy üzemelni hogy kevesebbet fogyasszanak.
2012. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"De a szegény keverék miért ártalmas?"

A túl szegény keverékkel működő motor magasabb üzemi hőmérsékleten dolgozik, ami károsan befolyásolja a motort

2013. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!