Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetne-e egy trabant alvárza,...

Lehetne-e egy trabant alvárza, motorra, futóműre és kormányműre egyedi kaszni húzni, úgy hogy a jármű bekerülhessen az L7e kategóriába, és vezethessem?

Figyelt kérdés

Avagy mi kell ahhoz hogy jóváhagyottan kocsikázhassak egy ilyen járgánnyal?

-400kg max. üres súly



2012. júl. 30. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha utánanézel és megtudod mennyibe kerülnek a hivatalos átalakításokhoz tartozó engedélyek díjai, akkor egyből meg fogod magadat gondolni.. :/


L7e az a mopedautó kategória, ugye? Ahhoz nem B kat. jogsi kell? Vagy mi a célod az átalakítással?

2012. júl. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy régi sportkocsi kinézetű kisautót szeretnék, mint a Bentley 4½ Litre, csak kissebb fogyasztással, könnyebb karosszériával, és gyári futóművel. Milyen engedély kell ahhoz, hogy az autó B kategória maradjon, de egyedi kasznival?
2012. aug. 1. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szép cél, meg kell mondjam. Meg azt is, hogy szerintem nagyon nagy fába vágod a fejszédet ha belekezdesz.


Az L7e kategória szerintem felejtős, mert a járműjelleg változna meg (ha jól értelmeztem a mindenféle rendeleteket és hivatalos szakzsargont). Mindenesetre itt is van egy leírás:


[link]


Egyébként az NKH az illetékes, tőlük tudnál kérdezni.


Itt a díjtáblázatuk is:


[link]


Mellesleg az átalakításokhoz 2 példányban műszaki tervdokumentációt is kérnek, amit adott végzettségű mérnöknek kell csinálnia, legalábbis aláírnia...


Szerintem a legügyesebb egy P rendszám lenne, az a legkisebb hercehurca.

2012. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kérdeztem de semmi válasz. Egy kérdése volt a fószernak, hogy hol lakunk.
2012. aug. 1. 18:09
 5/5 A kérdező kommentje:

Ahogy itt olvasom, egy átalakítási engedély fog kelleni ami 11 ezer körül van.

"A gépkocsi alvázszámát megváltoztató átalakításához csak gyári új alváz, karosszéria, illetőleg alvázszámot viselő szerkezeti elem használható fel. "

2012. aug. 1. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!