Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyik autókereskedésnél...

Egyik autókereskedésnél néztem egy Maruti DX800 at, de mikor beindította a motort akkor a hűtőventilátor nem forgott. Ez lehet baj vagy így van ennél a kocsinál és csak később indul be?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek ehhez a típushoz ezért kérdeztem meg!
2009. júl. 20. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom,hogy csak akkor forog ha jelet kap például nyáron amikor már üzemmeleg a motor és araszolgatsz a dugóban nincs menetszél ami hűtse akkor bizonyos foknál a benne elhelyezett termosztáttól jelet kap és elkezdi hűteni,hogy ne forrjon fel a víz.Nem vagyok autószerelő és bocs ha hülyeséget írtam de én így tudom,aki biztosra tudja úgyse hagyja válasz nélkül ha nem jó :)
2009. júl. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a hütőventillátornak akkor kell menni ha a folyadék hőmérséklete túllépte az üzemi hőmérsékletet pár fokkal. amúgy nem. leirtak alapján ha autót akarsz választani vigyél magaddal egy hozzáértőt, ez nem kötekedés!
2009. júl. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még az előttem szólókhoz hogy ha autót vásárolsz csakis próbakör után mondj véleményt. Vidd el próbakörre és utánna ha visszaértetek ne állítsd le a motort és úgy is nézz be a motortérbe. Ha nem engedi próbakörre az eladó vagy elmentek de nem adja át a vezetési lehetőséget akkor inkább kerüld az eladót.
2009. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Hűtő ventilátor indulását egy hőgomba (Hőkapcsoló) indítja el.Ez a hűtőkörben van beépítve. Ez majdnem minden autóban így van,köztük a Marutiban is.Ha járatod a motort,és a kaszni nem mozog és a hűtőfolyadék azaz a hőgomba ha eléri a 90 C° fokot,ez "kapcsol" és áram alá kerül a ventilátor,ami akkor kapcsol csak ki, ha a hőmérséklet 90 C° alá nem esik újra.
2009. júl. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Egyenlőre csak megnéztem de lehet hogy ma vagy holnap kipróbálom.Akkor nem hibára utal??

Aki meg azt írta mért nem szerelővel megyek:Azért mert még csak nézelődöm és nem látom szükségét annak hogy szerelővel menjek.Még az autót ki se próbáltam csak megnéztem az állapotát.Majd holnap megyek vissza egy ismerőssel aki jobban ért az autókhoz.

2009. júl. 20. 08:12
 6/8 anonim ***** válasza:

1 perc után ne várd hogy bekapcsoljon,kell neki 5-10-15 perc ...függ hogy milyen meleg van,hideg volt-e a motor,

de be kell kapcsolnia előbb utóbb neki..ez a normális működési rendje.

2009. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem kapcsol be rögtön, az nem hiba, sőt természetes, de ha soha nem kapcsol be, akkor rossz valamilye. Nem szerelő vagyok, csak egy ex Maruti-tulajdonos. Ja, és nő. Úgyhogy szakértelem nulla, csak tapasztalat :-)))
2009. júl. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.Akkor megnyugodtam hogy nem hiba.
2009. júl. 20. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!