Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Neoluxal le tudom kezelni úgy...

Neoluxal le tudom kezelni úgy a Simson S51-em tankját hogy többé ne rozsdásodjon?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy benzin álló-e, de ha nem akkor egy idő után festék darabok fognak úszkálni a tankban, ami majd szépen eltömíti a szűrőt és/vagy a karburátort. Egyébként egy idő után a benzinálló festék is elkezd lejönni a tank belsejéről.
2012. aug. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neolux az benzinálló :D
2012. aug. 12. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:

3 hát száradás után már benzinálló. De 1 gond van vele.

Ugye előtte le kell alapozni, alapozót pedig rozsdamentes felületre kell fújni/kenni.

Ezzel ugye nincs is semmi gond, ha a felületet szépen le tudod csiszolni. DE a tank belsejét eléggé nehéz alaposan lecsiszolni.


Szóval ahogy előttem is írták, pár hét után festékdarabok úszkálnának a benyában.



Ami ilyen szempontból jobb lehet az a Hammerite. Annak ugyanis nem árt egy pici felületi rozsda. Bár azt nem tudom hogy évekig benzinbe pácolva meggyire tartós(bár a neolux se tartósabb)

Szóval ha meg akarod próbálni akkor alapos tanktisztítás után(erre sok módszer van, nagyon sok, próbálj rajta ki párat) aztán alapos zsírtalanítás után(etanol eléggé jó) átlötykölöd hammerrite-al, aztán min 1 hétig száradni hagyod és megosztod itt a tapasztalataidat :) (max eldugul, más baja nem lesz, szóval lyukas tetejű flakont ülés alá vagy valahova bekészíted ha messzebbre mész :) meg ugye legrosszabb esetben kipucolod megint csavarral/lánccal... a tankot.)



De ha kipróbálod, és bejön akkor mindenképp írd meg, mert akkor és is megcsinálom :D

2012. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vannak akik azt mondják hogy a Miranol is jó :D
2012. aug. 12. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemtudom, azt nem ismerem hogy mennyire jó.

kb 10 éve Hammerite-el lekent rozsdás vasoszlopon a kertbe viszont még mindig nem látni rozsdanyomokat. Szóval a rozsdát elég jól konzerválja.

2012. aug. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Néhány találat:

[link]

2012. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. aug. 12. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!