Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a simsonomnak?

Mi lehet a baja a simsonomnak?

Figyelt kérdés

Van egy s51 -es 4 sebességes simom.

az 1 esnél a gázt szinte tövig kell húznom hogy normálisan elinduljon de akkor bömböl és az nekem nem tetszik.


Karbin állítottam sokat 1 órát állítgattam semmi értelme nem volt.

Kitisztítottam akkor se lett jobb.

Hengerbe meg van krompresszió mert 80-85 a végsebessége.

Nem tudom lehet e az a baj hogy 17-es fogaskerék van rajta a 14-15 ös helyet.


Kérlek segítsetek előre is köszönöm.



2012. aug. 12. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valószínű az a baj. Mivel megnövelted az áttételt a végsebesség felé így azt a gyorsulástól vetted el.

És lehet kevés levegőt is kap. Vagy nagyon meleg levegőt szív be ami optimalizálódik a menetszéltől mikor süvítesz.

2012. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagy fogaskerék miatt - alacsony fordualton kevés az ereje hogy meg tudja lódítani. De tegyél fel rá próbaképpen egy 14-est vagy 15-öst - úgy biztosan könnyebb lesz, csak nem fog 70-et se menni.
2012. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az hogy kopresszió van e benne elég nem lehet a végsebességből leszűrni ,mivel magas fordulatszámon nem jön ki úgy ez a probléma. Egy nehezen indulós rossz kompressziós motorba is van erő magas fordulaton. Ennek oka pont az mint a rongy pumpának hogy lassan nem tudsz vele pumpálni de gyorsan meg mégis valamelyest igen.
2012. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát azért túlzás hogy 70-et se fog menni mert elvileg a 15-ös fogaskereket ha rárakom akkor max 10 km/h val mehet lassabban és még sokat is mondtam nem vesz el belőle olyan sokat a fogaskerék.
2012. aug. 12. 21:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Meg még azt nem tudom hogy a gyújtással van e valami baj.
2012. aug. 12. 21:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Hallod..ha megy majd'90-et a mocid,(50 ccm),akkor te nagyon szerencsés vagy,vagy kamuzol XD
2012. aug. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem cserélte ki a kilóméter spirál meghajtó szerkezetét a 17-es lánckerékhez. Így jött ki ez a 80-85. A valóságban lehet hogy még annyit se megy mint egy 16 vagy 15 fogas lánckerékkel, mert túl hosszú az áttétel. A hardcore Simsonosok, gyári motorra nem javasolják a 17 fogas lánckereket, mert egyszerűen nem bír kiforogni a motor a túl hosszú áttétel miatt. Ezt inkább már a 70 ccm-esekre szokták rakni.
2012. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem mondtam egy szóval se hogy (50ccm)

70-es henger fúrva van rajta meg szinte minden fojtás ki van reszelve vagy szedve rajta.én jobban örültem volna ha gyári somot kapok de ezt tudtam megvenni ami normális volt elvileg .

Amúgy most vettem 4 napja és amit leírtam gond nem tudom mitől lehet de megpróbálom a 15 ös fogaskereket rá.Hátha

2012. aug. 13. 09:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem tudhattam, mivel nem írtad. Lehet hogy már kopott a motor és nincs benne elég kompresszió. Vidd el egy szerelőhöz, hogy mérjen neked kompressziót.
2012. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Semmi gond :D nem azért írtam hogy veszekedést gerjesszek tényleg nem tudhatad.


Köszönöm a segítségeket.

2012. aug. 13. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!