Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 150 ezres büntetés 0.2 alkohol...

150 ezres büntetés 0.2 alkoholszint-el?

Figyelt kérdés

Meg tudná valaki mondani miért kap valaki itt Magyarországon ilyen büntetést ennyivel?


Csak azért, mert én franciországba élek évek óta és ott ennyivel még csak nem is foglalkoznak. Itt pedig...

Hozzászoktam ott, hogy 1 nyavalyás sört simán meg lehet inni akár vezetés közbe is, itt meg kapásból akkora büntetést kaptam, amit ott 0.6-0.7, de talán 0.8 körül adnak. Nem tudom, annyit nem szoktam inni.


Most jött meg a csekk apámék magyar címére...


2012. aug. 17. 02:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Na mit gondolsz miért?


Kell a pénz mindenhonnan a mi hőn imádott Orbán Viktorunk elcseszett költségvetésébe.

2012. aug. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Engem harmincezerre büntettek meg, mert felálltam a házunk előtt a járdára. Az egész utca ott parkol egyébként, vagy 200 autó mindennap, mert az úttesten nem férnének el az autók. Segond, megbírságolnak mindenkit... és hogy mi élünk itt, és mi járunk itt és mi parkolunk itt autóval, nem pedig ők, és ez a gyakorlat van itt 20 éve, az senkit nem érdekel.


Ha bármi okod adsz nekik a pénzbehajtásra, bevasalják rajtad a maximumot.

2012. aug. 17. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Ahogy az első írta:


Be kell tömni a költségvetés lyukait valahogy és erre itthon az autósok a legjobb fejőstehenek.

2012. aug. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Iszol vagy vezetsz, ilyen egyszerű. Ittas vezetésért én bevonnám a jogsidat, lesz*rom, ha csak egy pohár sört is ittál. Lehet lepontozni!
2012. aug. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Ezt add elő Franciaországban vagy Németországban is, ahol simán lehet sört inni vezetés előtt. De hát a franciák meg a németek nyilván hülyék, Orbán az ász.
2012. aug. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

4-es nek van igaza.

Kell egy kis önuralom, piálsz vagy vezetsz. Én is elvenném a jogsid...

2012. aug. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is viccnek tartom ezt zéró toleranciát, környező országokban, ahova járni szoktam(Szlovén, Osztrák, Horvát) mindben lehet fogyasztani, és még sincs belőle gond, volt hogy ott menet közbe betoltam egy 0,33-mas sört, ezt egy férfi meg sem érzi(nőket nem tudom, de alkohol nélkül is tudnak vezetni, tisztelet a kivételnek). Ugyan úgy mentem mint előtte, nem volt semmi gond.

itt meg egy dianás cukrot sem ehetsz meg, mert szonda aztán küldik a csekket.

Az, meg hogy a 4-es kérdező elvenné a jogsiját annak aki iszik? Bizonyos esetekben én is, pl. ha nem egy sört ivott hanem kettőt, tehát ha többet.

Egyébként Francia barátaink kötelezővé tették a szondát minden autóban, így aki ivott, leellenőrizheti, mennyit, és úgy indul el, vagy nem indul el.

ennyire egyszerű lenne a dolog, de Viktor bátyánknak ez sem jó, őneki teli zseb kell(az már mellékes hogy hiába a büntetések nagy száma, az államkasza csak úgy pang az ürességtől)

2012. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én utálom Viktort, de ezzel a szabállyal egyet értek. Azért van nálunk nulla tolerancia, mert amíg egy német TÉNYLEG 1 pohárral iszik, a magyar azt mondaná: na jó belefér mégegy. Itt nem tudnak mértéket tartani az emberek. Sörözőben dolgozom, tisztában vagyok vele így is mennyien vezetnek ittasan, hát még ha valamennyit engednének is...
2012. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Utolsó:


Szvsz a kérdezőnek nem elsősorban a 0.2-vel van gondja, hanem a kiszabott büntetéssel.


150k ennyiért baromság.

Itt németben ezért csak legyintenek a zaruk, 0.5 felett valamivel sincs ekkora bünti.


Ês ugye itt bajorországban az emberek 1 pohárral isznak pl. az oktoberfest idején...


Ja és itt ilyenkor valahogy nem arról szól minden második hír, hogy fokozott rendőri ellenőrzés az utakon, mint otthon pl. húsvét környékén.

2012. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

orbánpapának meg a haverjainak kell a lóvé. ennyi. értelme nem sok van ennek a 0 toleranciának.

igen, van aki nem tudja hol a határ, és megiszik 3 sört, azt valóban büntessék meg, de Horvátországban simán belefér 1 sör, és nem ezen rugóznak.


a 150 rugó tényleg iszonyat durva...

2012. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!