Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg annyira gáz, ha...

Tényleg annyira gáz, ha valaki az autósiskolában tanul meg vezetni?

Figyelt kérdés

Ennél a kérdésnél írják többen, hogy rég rossz, ha ott vezet valaki először.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..


Én úgy vagyok vele, hogy szerintem az a gáz, ha valaki annyira el van telve magától, mint az utolsó hozzászóló, és azt hiszi, jobban tudja, mit hogy kell, mint az oktató...

Mi a véleményetek?



2012. aug. 18. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
A technika kezelése ne vonja el a figyelmedet. Ez a legfontosabb sztem és ezt a köztelező 30 óra alatt nehéz elérni :(
2012. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

a gáz ha már tudsz vezetni mert vannak rossz szokásaid és ezt nehezen tudod le állitani mikor suliban vezetsz, pl: kéz a válton , 1 kézel vezetsz, 50 es tempo , ....

vagy a rosszabb tudsz vezetni azt hiszed mindent tudsz közben nudli vagy 5 ször buksz forgalmin, oktatod mit mond soha sem halgatod meg.

2012. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gáz? Azért van az autósiskola és azért fizetsz az oktatónak, hogy megtanítson vezetni.
2012. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért van az iskola! Az a gáz, ha egy szülő van olyan felelőtlen, hogy engedi a gyerekét jogsi nélkül vezetni akár faluban is a forgalomban!
2012. aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én apám ölében vezetgettem (na jó, kornmányoztam) először autót, sőt, korábban motoroztam is, az oktatóautóba először beülve mégis kezdőnek éreztem magam - nekem igenis olyan volt, mintha ott tanultam volna meg vezetni. De neked az a fontos, hogy közlekedni tudj, arra kapod elsősorban a jogsit, a pedálok, váltó meg a kormány kezelését tényleg elmélet alapján is meg lehet tanulni. E miatt ne izgulj, hozzá fogsz szokni előbb vagy utóbb.
2012. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem gáz. Az utolsó hozzászóló az meg no comment...


Jogosítvány nélkül a forgalomban vezetni felelőtlenség. És ha elkapja a rendőr akkor egy jó időre búcsút mondhat a jogsiszerzésnek.


Annak még esetleg van értelme hogy mondjuk egy a forgalom elől elzárt területen pl. kertben gyakorolja a gyerek az elindulást, kuplungcsúsztatást. persze felügyelet mellett. De ezzel vezetési tudást nem szerez, max. kevésbé lesz zavarban ha beül az oktató mellé. Ami nem hátrány de attól nem lesz valaki profi sofőr hogy 15-16 évesen gurult pár méter egy autóval.

2012. aug. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Ez előttem íróval és 20:45-tel egyet értek.


Mikor először találkoztam az oktatómmal és mentünk volna ki a rutin pályára, az első kérdése az volt, hogy vezettem-e már. Én meg néztem rá hülyén, hogy hogyan vezethettem volna, ha még csak most szeretném megszerezni a jogosítványomat.


Egyébként gáznak nem gáz, de vannak itt is furcsa kérdések. Pl olyanokra gondolok, hogy valaki vezetni tanul és megkérdezni, hogy mire jó a kuplung, meg mért kell sebességet váltani. Nem vicc megtörtént eset.


Aki elhatározza hogy neki szükség van a jogosítványra, legalább némi affinitása és műszaki érzéke lehetne a dologhoz.

Én azért jogsi előtt is tisztában voltam egy autó működésével. Sőt már akkor is apám irányítása mellett rengeteget szereltem autót. Ez azonban nem jelenti azt, hogy vezetni is tudtam volna. Azért ezek az ismeretek jól jöttek ahhoz hogy a rutinpályán első elinduláskor megálláskor, stb. nem voltam zavarban, nagyjából tudtam, hogy elméletben mit is kéne csinálni. Az oktató melletti X óra gyakorlás elengedhetetlen volt ahhoz, hogy legalább az alapvető rutint megszerezzem.

Hiszen amikor biciklizni tanulunk, az is egyszerűnek tűnik, mert csak rá kell ülni és hajtani a pedálokat. A gyakorlatban azért kell néhány óra gyakorlás, hogy rendesen menjen.

2012. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát szerintem az első lépésnek az kellene, hogy legyen miszerint beülsz az autóba és elmagyarázzák mi mire való. Én is megkérdeztem, hogy miért nem lehet 3-asban kanyarodni, és akkor mi van? Nem kormánnyal a kezemben jöttem ki anyukámból:) Hasznos dolog az, ha van a családban egy autó és tud rajta az ember gyakorolni. Persze nem forgalomban, de ha normálisan megtanultad a kreszt, sztem nagy baj nem lehet belőle. Tesómat biztosan kitanítom majd, ha rászánja magát a jogsiszerzésre. Nem a jogosítványtól megy az autó! Én például egy hete kaptam a kártyámat és tegnap mertem elsőre forgalomba vezetni. Megkértem egy ismerőst, hogy menjünk ki egy forgalom mentes helyre, ahol gyakorolhatok. Saját kocsimat eddig csak a garázsban vezettem, így nem volt vele tapasztalatom. /szerintem ezt hívják felelősségteljes gondolkodásmódnak/ Lehet lepontozni, de aki azt mondja, hogy ő bizony 30 óra kötelező után profi sofőr az hazudik!!
2012. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, én is ezt írtam, hogy a 30 óra csak a legalapvetőbb rutin megszerzésére elég. Sajnos ezt sokan nem hajlandóak megérteni, így gyakran hallani olyan esetről, hogy 17-18 éves sofőr kisodródott a kanyarban és a szembe jövővel vagy fával ütközött. (Személyes ismerőseim között is volt ilyen.)


És azzal is egyet értek, hogy amiben az ember nem biztos azt jobb az oktatótól akkor megkérdezni. De nekem furcsa lett volna, ha elkezdi az oktató mesélni hogy mi is az a három kiálló "izé" a lábamnál, meg ott jobb oldalt mire való az a bot.

2012. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is akkor vezettem először, mivel nem volt autónk sem akkor még, amikor a jogsit letettem, és utána sem volt még kb fél évig. Szerintem nem gáz, ha ott vezet először az ember, az oktató elmagyaráz mindent.
2012. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!