Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Passatot vagy 5-ös BMW-t...

VW Passatot vagy 5-ös BMW-t olcsóbb fenntartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Úgy 3 milláig nézek autókat. Passat és 5-ös BMW tetszik. 2003-2005 közötti modellekre gondoltam, sedanra. A Passat egy millával olcsóbb, de érdekelne, hogy tapasztalatok alapján mennyibe kerül fenntartani a két kocsit éves szinte. (Benga nélkül persze). Mert ha egyforma az üzemeltetési költség, akkor sztem Bömbi lesz, de ha a fenntartása is drágább, akkor inkább passat.

(Tudom ebbe a pénzbe már akár egy 7-es is beleférne, de azokat horror fenntartani. E mercik meg nem szépek, szal az se játszik)



2012. aug. 19. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
a passat 3as bmw kategória szóval PASSAT!
2012. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Passatot tuti olcsóbb.
2012. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár jobban örültem volna számoknak.


Ami meg azt illeti, hogy a Passat az 3-as BMW, az talán műszakilag igaz, méretre semmi esetre sem, mert jóval nagyobb.


Köszi, még egyszer.

2012. aug. 19. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:

méretre egy kicsit talán hosszabb de a A4 is 4.7 3as meg 4.5

és mégis egy osztályba játszanak, viszont erőbe az A4 és a passat is (láttam 170hp t is de az sem 184)jóval lemarad a 3astól 5től meg ...

2012. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

20 centi egy autóban iszonyat sok ám. Anno még az octavia 1-2 közti 5 centit is úgy megéreztem, mintha a 10-szeresére nőtt volna a hátsó tér.


Na mindegy, majd meglátjuk mi lesz, most utánaolvastam népítéleten a kocsiknak, hát... szidják a bömbiket nagyon, hogy sokat kell rájuk költeni, és hogy bénák a szakszervizek. Némelyik történettől behaltam.

Persze Passatot is szidják, csak nem mindegy, ha egy 3 millás kocsira kell még 2 millát költeni, ha el-elromlik, vagy egy 1,5 millásra egy millát.

Szal jelenleg a Passatnak áll. Meglátjuk.

2012. aug. 20. 00:47
 6/8 anonim ***** válasza:
kb egyforma fenntartani és olyan sok 5ös szaladgál az utakon, hogy bontott alkatrész is lesz rengeteg : ) szóval hiába drágább 1 millióval én akkor is a bmw-t venném a passat is nagyon jó autó, de ennek ellenére is az 5 ös tetszik jobban, és ha 5öst veszel bőröset jól felszereltet vegyél, mert ha később el akarod majd adni sokkal könnyebben értékesíteni tudod majd mint egy alacsony felszereltségűt ezeknél a kocsiknál már km állás sem olyan nagy szám pl ha van benne 240 ezer km reális futás az még kb. 2x ennyit a normál szervizek és kopóalkatrészek cseréjével minimum elmegy, de írtad, hogy gondolkozol a 7-en is akkor miért nem próbálsz ki egy 730d vagy egy 735i típust olcsón fenntartható jól szervizelt példányok is vannak ennyiért, és én speciel, ha másikat is megtudnám venni, mindig bennem lenne a tüske, hogy a 7-est meg tudtam volna venni, de még sem vettem meg, nem szabad el hinni mindent az én ismerőseimnek többnek is 730d-je és semmi bajuk nincs vele, el kell vinni hébe hóba olajcserére, de nagyon jól bírják azok is, persze, minden kocsit szét lehet hajtani, még valami sok kitartást és szerencsét az autók nézegetéséhez, ahhoz is sok türelemre és időre lesz, remélem segítettem szükség
2012. aug. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lesz szerencsére is, a passatokat azért nem szidják annyira a tulajok, mert nagyon összetartó közösség, és ha esetleg bajuk is van, (mondjuk jó kocsik szóval szerintem azokkal sincs sok baj) azt sem mindig verik nagy dobra a tulajok, ez látszik az előttem írók írásaiból is, ez még lemaradt arról amit írni akartam az előző voltam
2012. aug. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

07:46


A 7-es nem játszik, iszonyat pénz fenntartani. 3 milláért megkapod ugyan (2002-2003-as modellek), de városban 18 litert eszik (a kisebbik mocival, és ez tapasztalat, úgyhogy nekem írhatnak amit akarnak a tesztelők a 14-15 literes fogyasztásról. Lófaxt.), 360k rá egy szett gumi, és ha valami elromlik (márpedig tapasztalataim alapján el fog) 300k alatt nem úszod meg. De inkább fél milla.


Inkább egy jó kis 5-ös bömbi, 3 literes dízel motorral (hiba traktormotor, 4 literrel kevesebbet eszik, mint a benzinesek) és ahogy te is írtad, bőr belsővel, alaposan felextrázva. No egyelőre mindegy, ebből úgyis csak év vége felé lesz valami. Azért köszi.

2012. aug. 20. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!