Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Céges autót a dolgozók hazavih...

Céges autót a dolgozók hazavihetik munkaidő után magánhasználatra?

Figyelt kérdés

Egy válaszban ilyesmit olvastam. Számomra ez azért furcsa, mert én is vezetek céges autót, de ha elviszem, menetlevelet kell vezetni és minden kilométert igazolni kell. Magáncélra nem szabad elvinni, pláne nem munkaidő után.

Máshogy ez hogy szokott lenni?


2012. aug. 20. 14:27
 1/9 bp1985 ***** válasza:
Ez cégfüggő. Pl ha saját használatra kapod, és más nem vezeti, akkor azzal természetesen hazamehetsz. De mindenhol más. Én pl a boxert is, meg a ducatot is elhozhatom, ha kell, de persze csak akkor, ha bent senki nem megy vele.
2012. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én meg nem hozhatom el se egyik Opelt, se a Jumpyt, de a Jumpert se. Persze van olyan jogcím, hogy engedélyezett magánhasználat, de azt csak nagyon indokolt esetben és nem rendszeresen lehet kérni.

Olyan cégnél, ahol el lehet vinni, ott az üzemanyagot ki fizeti?

2012. aug. 20. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálam folyamatosan kint van a céges autó, telephelyként a lakáscímem van megadva. A magánhasználatot be kell jegyezni a menetlevélbe, és a GPS-t is át kell kapcsolni. Persze nem 1-2 km-nél, hanem hosszabb távon...
2012. aug. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha egy nagy nemzetközi multinál dolgozom alkalmazottként, kicsit fura lenne ha a panel garzonomra kiírnám, hogy ez a cég telephelye. :D

A közszférában szintén érdekes lenne, ha kiírnám az ajtóra a lépcsőházban hogy "XY minisztérium telephelye". :)


Nálunk a GPS-szel szerencsére nem kell p*csölni. Csak saját bevallás szerint megy hogy hol voltam és miért. Külön nem ellenőrzik.

2012. aug. 20. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:
ELMÜ-nél megszüntették,nem vihetem már haza,és GPS-t is tettek bele...
2012. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Hidd el én is egy nagy nemzetközi multinál dolgozom alkalmazottként (egész pontosan utolsó utáni senki vagyok), és mégis nálam van a céges autó! A középvezetőtől felfelé egyenesen "saját használatú céges autók" vannak.

A menetlevelet pedig nem csak magánhasználatnál kell vezetni, hanem mindig!

A GPS átkapcsolás szintén nem egy nagy dolog, csak egy kapcsoló a középkonzolon. Csak azért jó, mert onnantól kezdve az egyszerű kis és középvezetők nem látják merre vagyok, a nagyfőnökök meg nem foglalkoznak vele!

:D

2012. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem a házamra van kiírva, hogy itt a telephely, hanem a GPS adatbázisba van felvéve, így ha hazaérkezem azt írja, hogy a telephelyen tartózkodik a jármű!
2012. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"A menetlevelet pedig nem csak magánhasználatnál kell vezetni, hanem mindig!"


Azta, nem mondod?!


"Csak azért jó, mert onnantól kezdve az egyszerű kis és középvezetők nem látják merre vagyok, a nagyfőnökök meg nem foglalkoznak vele!"


Nálunk senki nem látja. Csak sima átlagos kivehető GPS van az autóban, ami nyomkövetésre nem alkalmas.

2012. aug. 21. 09:39
 9/9 anonim ***** válasza:

"Csak sima átlagos kivehető GPS van az autóban, ami nyomkövetésre nem alkalmas"


Azt felénk navigációnak hívják.

2012. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!