Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1 jogsi B kategóriával?...

A1 jogsi B kategóriával? Megcsinálta már valaki? Érdekelne, hogy hogy történt, miből kellett vizsgázni, milyen volt (könnyű-nehéz, stb)? És nem utolsó sorban mennyibe került?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem az egész kb. 38 ezer lett, vettem pár plusz órát gyakorlatból (15 éve nem ültem motoron).


Az elmélet annyi volt, hogy beültem a többi tanuló közé, csináltam folyamatosan a kresz-tesztet, és ha valamit nem értettem, kérdeztem. Összesen kb. két órát ültem bent, utánsa kresz-vizsga (jelentkezés után kb. egy héttel).


A gyakorlat kb két órányi rutin volt, következő alkalommal forgalom, egy hétre rá vizsga, négy nap múlva petzvál a papírért, és onnan kb. két hét mire megkaptam a jogsit.


De vedd figyelembe, hogy tudok motorozni, csak a gyakorlatból jöttem ki. Ha nulláról indulsz, meg kell tanulnod váltani, manőverezni a rutinpályán, stb., akkor marhára nem elég az a két-hátom óra, amit alapból foglalkoznak veled a gyakorlaton. Plusz feltételezi, hogy ismered a kreszt...

2012. aug. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Motorozni én is tudok. 14 évesen már 4 sebességes simsonnal jártam. Aztán robogóztam is. De ahogy lett saját autóm elkényelmesedtem, nem motoroztam. Én is kb 15éve nem ültem váltós motoron.
2012. aug. 22. 08:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Na akkor a szitu kb. ugyanaz. A kresz könnyű (lehet otthon gyakorolni), a rutinpálya két útvonalát elég könnyű megjegyezni, utána már gyerekjáték. A forgalmi vizsga szintén nem vészes, ha odafigyel az ember.
2012. aug. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És mennyi idő volt neked? Két hét? Hónap?
2012. aug. 22. 11:21
 5/10 anonim ***** válasza:

A jelentkezésem másnapján mentem "elméleti tanfolyamra" - ez volt két óra. Rá egy hétre kresz-vizsga, pár napra rá már motorozni voltam, egyből kértem vizsgaidőpontot, két héttel későbbre kaptam. Addig voltam összesen három alkalommal vezetni. Tehát összesen kb. három hét volt jelentkezéstől vizsgáig.


Vizsga után négy munkanappal lehet menni az igazolásért, onnan egyből ocsmányiroda, ahonnan elvileg 30 napon belül kapod meg a jogsit, nekem kb. két hét alatt megcsinálták.

2012. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kocsijogsit márciusban tettem le.

Erre a B125-ös tanfolyamra júniusban jelentkeztem, összesen 30000 Ft volt. Pár órát gyakoroltunk KRESZT, de ez szinte felesleges volt. Másik héten mentünk KRESZ vizsgára, mert csak akkor volt időpont. A következő héten kedden motoroztunk 3-an egy kicsit a rutinpályán, 7-8 X végigmentünk a pályákon. Majd a városban is mentünk egy órát fejenként. Következő nap szerdán vizsga volt, mindhárman átmentünk, nem kapott senki hibapontot.

2012. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy kell e ilyen minden féle védőfelszerelés (gerincvédő, váll, kéz, láb védő) vagy elég egy bukó és egy normális motoros bakancs?
2012. aug. 23. 07:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Bukót meg bakancsot nekem kellett vinnem, de ilyen protektorokat meg védőkét ott adtak.
2012. aug. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg kötelező mind a rutinpályán, mind a forgalomban a teljes védőfelszerelés: sisak, protektoros kesztyű, könyök-, hát- és térdvédő.


Nálunk az oktatónak volt mindenből egy-két darab a kocsiban, tudott kölcsön adni.

2012. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, és a zárt magasszárú cipő vagy csizma kimaradt... Na azt nem adtak. :)
2012. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!