Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bicikliből motor lehetséges?

Bicikliből motor lehetséges?

Figyelt kérdés

Nos, tudom hogy létezik ilyen megoldás: [link]


De én arra gondoltam hogy van nekem itthon egy nem használatos biciklim és szeretném megcsinálni olyanra amilyen a felső linken van szóval ilyen "motorizáltra" jó lenne a felső megoldás is csak egy kicsit drágálom és arra gondoltam hogy vennék egy olcsó babetta blokkot szerintem max egy 10esből kijön és azt bele szerelném a bringába és máris menne. persze ezt most dióhéjban írtam le de elméletben mindent meg lehetne oldani az egyetlen nehézséget a lánchajtás megoldása jelentené erre nincs még ötletem mert a bicajnak egy elég fura váza van hát ilyesmi: [link] erre ötletek hogy hogyan lehetne bele rakni egy babetta blokkot?



2012. aug. 22. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A rendőr megbüntetne. Az ilyen biciklis ketyerék motorja (vilany, vagy belsőégésű) nem léphetik át a 300 W teljesítményt. A Babetta átszámítva 1320 W-ra képes. (1.8 lóerő)
2012. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szándékoztam használni olyan helyen ahol megbüntetne inkább csak szórakozásból építeném meg itthon és csak a kertben "játszanék" vele.
2012. aug. 22. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a dongó vázát, meg nézd meg a tiédet...nem menne, ez hiába erősített mtb (vagy downhill?) váz, nem arra van kitalálva, hogy egy 10+kilós belsőégésű motort belepréselj, meg rakj rá tankot és ott rezegjen.
2012. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mindent meglehet oldani,ha vágod a lakatos munkákat akkár 250ccm motort is beletudsz rakni egy bicigli vázba..
2012. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor a Dongó használatban volt elég hamar tönkretette a biciklit a kerékre ható nyomás miatt és a gumit hajtó dörzskeréktől.Az oroszoknak volt egy lánchajtású aminek magyon könnyű volt a motorja.
2012. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na most nézegettem blokkokat és arra jöttem rá hogy a romet blokkok sokkal olcsóbak mint a babetta blokkok miért van ez nem anniyra megbízható vagy mi?
2012. aug. 23. 13:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Pl. a Babetta gyújtása igen jó konstrukció, ráadásul elektronikus, a Rometé nem az.
2012. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!