Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van, hogy itt állítása...

Miért van, hogy itt állítása szerint mindenki minden szabályt betart a közlekedésben?

Figyelt kérdés

Ha felmerül bármi szabályok betartásával, sebességkorlátozással kapcsolatban, akkor az itt válaszolók mind úgy adják elő, hogy ők 100%-ban betartják a szabályokat, udvariasak, átengednek mindenkit a zebrán, őket mindenki csak le akarja tolni az útról, stb, stb. No meg ha te 95-el mertél menni 90 helyett, akkor felelőtlen ámokfutó vagy, megérdemled, hogy fizess.


Érdekes módon az úton meg valahogy nem ezt tapasztalom, hogy ilyen szabálytisztelő lenne mindenki.

Én bevallom: mindig 15-el gyorsabban megyek, mint a sebességkorlát. Most kövezzetek meg érte!

Ehhez képest soha nem fizettem még semmilyen bírságot, míg az állításuk szerint lassan közlekedő ismerőseim mind fizettek már gyorshajtásért. Nyugi, nem csak a szerencsén múlik...


2012. aug. 28. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastad a válaszaimat úgy néz ki. :D
2012. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én sem tartom be minden pontját a KRESZnek.

Sebességre általában rádobok egy 10-15-öt, lakotton igaz max 10-et.

Stopptáblánál nem mindig fékezem állóra az autót, záróvonalon is lehet előzni, mert értelmetlen helyeken is kint szokott lenni.

Zebrán általában átengedem az embereket, bár ha már az 5. zebra mellett mész el, és mindnél csak annyit tesznek hogy menjen csak mink beszélgetünk, akkor többet nincs zebra.

2012. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én csak lakott területen tartom be az 50-et.

A többi helyen annyit amennyi jólesik kb 110, vagy kicsit több.

piásan nem vezetek, és aki úgy vezet azt egyből pépesre verném :-)

2012. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezzel viszont én is egyetértek, hogy ittasan 1 métert sem! Be is tartom 100%-ban.
2012. aug. 28. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:
az ittas vezetéssel én is egyetértek, addig ha ittam inkább bicikliztem, de most már az sem lehet.
2012. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez a piásan bringázás is necces.

Mert oké, hogy te nem vagy tökrészeg, de sokan egyenesen sem tudnak menni bringával olyan részegek.

Valami hülye meg a kocsi elé borul, oké, hogy nem veszenek elö mert ő volt a részeg, de összetöri a kocsit.

2012. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
igaz én egyszer sem írtam még, hogy betartom a szabájokat, de betartom, csak az a baj, hogy feleslegesen mert nincs jogsim így csak olyan utakon vezetek ahol már 100 éve nem járt rendőr. De ott nagyon más autó sem.
2012. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 6

Néha elmegy az ember kocsmázni barátokkal stb., kocsmába alapba nem megy az ember kocsival, így maradt a bicikli, de egy sörözéskor nem iszik meg az ember 5 sörnél többet, akkor meg szalonképesen haza lehet tekerni, szóval nem tudom jó-e nekünk ez a nagy szigor.

Egyébként külföldön pl.:osztrák, szlovén lehet inni, és volt hogy be is toltam vezetés közben egy sört, gond nem volt belőle. Csak hát Magyar ember: belefér még egy, még egy

2012. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

SENKI nem tudja 100%-ban betartani a KRESZt (csak a fő szabályokat tartjuk be)! ez olyan,ugye hogy már autóssuliban is úgy tanítják hogy két kézzel fogja a kormányt az ember... hol látsz te ilyet??


No meg szerintem a KRESZ-t alaposan át kellene módosítani a mai modern világhoz! (kicsit már elavultak ezek a 100éves törvények)!

2012. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"mr.flash válasza:


Nem olvastad a válaszaimat úgy néz ki. :D" << az enyémeimet sem xD


Általában betartom a szabályokat, néha egy-két apróságot nem. Ha rossz az út és lakott területen betartom a sebességhatárokat is. Ha jó az út előfordul, hogy átlépem a limitet ( sőt autópályán előfordult már , hogy nem is kicsit ), de nem sír a szám ha letrafiznak. Én nyomtam a gázt/kapcsoltam a tempomatatot, befizetem a csekket. Fizettem már kamionnal tilosban előzésért ( mert ugye nekünk nappal nem lehet). A gyalogosokat 95%-ban el szoktam engedni.

2012. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!