Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szervizben tényleg ennyire...

A szervizben tényleg ennyire nem értenek az autókhoz?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron amikor vettem a kocsit, bevittem a szervizben. Megállapították miket kell benne cserélni, oké lecseréltettem.

Télen bevittem egy átvizsgálásra, megállapították, hogy a hűtő lyukas. Mondták, valószínüleg még az előző tulaj felhajtott vele a padkára vagy valami, és attól lyukas. 50000-ért akartak egy hűtőt cserélni+munkadíj.

Oké, nem kértem, mert ez marha drága, pláne egy 10 éves autóba.


Elvittem egy ismerős szerelőhöz, ő mondta h szivárog a hűtő picit, de jobban a vízpumpa az, ahol folyik. Mondta, hogy ezt kell nagyon kicserélni.


Ennyire nem értenek a szervizben hozzá vagy mi? Meg miért kérnek csillagászati összegeket? Tavaly benne volt vagy 20-25ben egy olajcsere, így meg kijött 10ből...



2012. szept. 1. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hülye aki bedől neki :)

sajnos átszexuálnak de nagyon am a hűtődet lehet ki se cserélték volna meghúzzák a bilincseket és kész

2012. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a szervizek lehúzósak. Horror összegeket kérnek, cserébe sokszor ki se cserélik az alkatrészt. Van, hogy a jó alkatrészt veszik ki mert kell nekik az alkatrész, és neked beraknak rosszat. Egy jó maszek szerelőt kell keresni aki megbízható.
2012. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Hát igen, szeretik átverni az embert. Egyik ismerősöm elvitte 1 éves korában az autót szervizbe olajcserére, 42 körül kértek, és az olajszűrőt le sem cserélték...


A hűtőn is benne van a pakliban h csak kicsit kicsinosították volna h újnak tűnjön, vagy bemagyaráznak valamit, azt minimum 55-60...


Az biztos h jobban jár az ember egy maszekkal, olcsóbb is, ha ismeri akkor megbízhatóbb is, jobb is. Most nekem pl nem ér meg több 10 ezret h vezessem a szervízkönyvet... Na meg attól h valaki vezeti, még nem is biztos h eredeti, lehet hamisított meg tökömtudja mi.

2012. szept. 1. 14:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekünk rossz volt az aksi a kocsinkban, nagyon drágán kicserélték majd ismét rossz lett. Elmentünk egy másik szerelőhöz aki közölte, hogy ez az aksi csak át van festve.... mi meg honnan tudhattuk volna.
2012. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A maszeknak mellesleg muszáj jól dolgoznia... ha nem terjed el róla a hír, hogy jó meg minden akkor gyakorlatilag halott a dolog, nem engedhet meg ilyet.
2012. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lyukas a hűtő,de a vízpumpát kell nagyon kicserélni..


Aha oké..

2012. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

okoskám szövegértés?

A hűtő picit szivárog, viszont a vízpumpánál "ömlik" a folyadék... Tehát azt kell jobban kicserélni, a szervízben meg nem tudták.

Értem én hogy nem mindenki tud szöveget értelmezni, de azok nem szoktak ide írni. :)

2012. szept. 1. 18:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenesetre gratulálok,ha neked még nem esett le,hogy a márkaszervízben a gatyád rámegy egy /máshol pár ezres/ javításért...XDDd
2012. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Átnézetni vittem be, mert volt egy kuponom, amivel ingyenes volt.

Általában maszekkal csináltatom, ők csak felajánlották h ezt meg ezt(pl. a hűtőt) X (50+ezer) összegért kicserélik. Oké h fenn kell tartaniuk magukat, de azért egy ilyen ajánlatot volt pofájuk tenni? A hűtő pl fele annyiba kerül ha magamnak megveszem(vagy megvetetem a szerelővel) egy autósboltban.

2012. szept. 1. 19:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Ehhez képest /mint írtad/tavaly jócskán lehúztak az olajcserénél...
2012. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!